מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

הזמנה מחו"ל ומכס

24 replies to this topic

#1 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 18:32

לא מצאתי תשובות ברורות דרך גוגל - אז אולי כאן מניסיון של אנשים...
ידוע למישהו עד איזה סכום לא צריך לשלם מכס על הזמנות מחו"ל (קניה מחו"ל דרך האינטרנט וקבלה בדואר)?
האם זה תלוי בסחורה, למשל נגיד אלקטרוניקה ניתן לקנות עד 100$ בלי לשלם מכס וספרים ניתן יותר?
אם יש קישור - אני גם מאוד אשמח לקבל.

תודה!

תמונה מצורפת

היא טרחה לענות לו עבור חטאינו!

#2 Oronis

Oronis

Money is better than poverty, if only for financial reasons

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 18:38

עד 50 דולר אתה לא צריך לשלם מכס. לדעתי סוג הסחורה לא משפיע על הצורך לשלם אבל בטוח משפיע על כמה צריך לשלם (על מגבר יהיה לך מס קניה של 15 אחוז לפניי המכס, פלאפונים זה 33 אחוז בערך, בכל משהו שקשור לרכבים בכלל יקרעו אותך).
המכס לא פועל בצורה אחידה, לפעמים הם יסתכלו על סכום הקניה ללא המשלוח ויחליטו ולפעמים עם. בגדול התקנות שלהם מדברות על סכום העסקה הכולל עם המשלוח (למשל אם קנית ספרים ב-35 דולר והמשלוח הוא 14 דולר אז לא תשלם מכס).
לא מזמן קניתי פיקאפים לגיטרה שכבר קניתי פעמיים לפניי, כל פעם באותו סכום וכל פעם מאותו מוכר באיביי. משום מה הפעם החליטו שאני כן ישלם מכס בעוד בפעמים הקודמות לא שילמתי (הפיקאפים עצמם עם המשלוח עלו 150 דולר).
אז אם בא לך והחבילה לא גדולה מדי אתה יכול לנסות את מזלך, נראה לי סיכוי של חמישים חמישים שהם יתעלמו מזה גם אם זה מעל 50 דולר.
Never underestimate the power of stupid people in large groups

#3 אורח - שי

אורח - שי
  • אורחים

פורסם 15/06/2011 - 18:43

היי , בעיקרון צריפתי לך מהאתר של המכס טבלת חישוב מיסים למרות שאף פעם לא הבנתי איך משתמשים בה..

http://62.219.95.10/.../TaxesConc.aspx

מצד שני אני כבר די הרבה זמן מזמין דברים מחו"ל דרך אי ביי ועוד כמה אתרים .. אין הבדל בעיקרון נעליים שקניתי ב600 שקלים שילמתי 100 שקלים
הנעליים האלה עולות 1000 שקל בארץ.. אין לי מושג איך הם משלמים את המיסים אבל הבנתי שזה בדרך כלל יהיה (אם יהיה) 15% מסה"כ הקנייה

על דברים אחרים שעלו לי 100 דולר ליבא לא שילמתי בכלל .. אלא אם כן החבילה משוחררת על ידי דואר שליחים EMS ואז יש עמלה של 34 שקלים.
אבל מEMS הזמתני לאחרונה שני דברים , אחד באתי לקחת ואחד הביאו לי. רק על זאת שהביאו לי שילמתי את העמלה ככה שאני לא בטוח אם זאת פאשלה שלהם או מה בדיוק היה שם..

בכל מקרה תמיד עדיף לעשות סקר שוק ולהזמין מחו"ל אם מצאת משהו זול קחי בחשבון את עלויות המשלוח.. אלקטרוניקה כמו מצלמה למשל עדיף לקנות בארץ

#4 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 19:10

עד 50 דולר אתה לא צריך לשלם מכס. לדעתי סוג הסחורה לא משפיע על הצורך לשלם אבל בטוח משפיע על כמה צריך לשלם (על מגבר יהיה לך מס קניה של 15 אחוז לפניי המכס, פלאפונים זה 33 אחוז בערך, בכל משהו שקשור לרכבים בכלל יקרעו אותך).
המכס לא פועל בצורה אחידה, לפעמים הם יסתכלו על סכום הקניה ללא המשלוח ויחליטו ולפעמים עם. בגדול התקנות שלהם מדברות על סכום העסקה הכולל עם המשלוח (למשל אם קנית ספרים ב-35 דולר והמשלוח הוא 14 דולר אז לא תשלם מכס).
לא מזמן קניתי פיקאפים לגיטרה שכבר קניתי פעמיים לפניי, כל פעם באותו סכום וכל פעם מאותו מוכר באיביי. משום מה הפעם החליטו שאני כן ישלם מכס בעוד בפעמים הקודמות לא שילמתי (הפיקאפים עצמם עם המשלוח עלו 150 דולר).
אז אם בא לך והחבילה לא גדולה מדי אתה יכול לנסות את מזלך, נראה לי סיכוי של חמישים חמישים שהם יתעלמו מזה גם אם זה מעל 50 דולר.

רק עד 50$?
בעקרון רציתי לקנות בסביבות ה 400$. השאלה היא אם עדיף לא לקנות הכל ביחד וככה להזמין עכשיו משהו ובהמשך את השאר ואז הסכום של כל חבילה יהיה נמוך יותר. אמנם אני אשלם משלוח כל פעם אבל זה יהיה יותר זול ממכס (אולי :הממ:)
ותודה!

היי , בעיקרון צריפתי לך מהאתר של המכס טבלת חישוב מיסים למרות שאף פעם לא הבנתי איך משתמשים בה..

http://62.219.95.10/.../TaxesConc.aspx

מצד שני אני כבר די הרבה זמן מזמין דברים מחו"ל דרך אי ביי ועוד כמה אתרים .. אין הבדל בעיקרון נעליים שקניתי ב600 שקלים שילמתי 100 שקלים
הנעליים האלה עולות 1000 שקל בארץ.. אין לי מושג איך הם משלמים את המיסים אבל הבנתי שזה בדרך כלל יהיה (אם יהיה) 15% מסה"כ הקנייה

על דברים אחרים שעלו לי 100 דולר ליבא לא שילמתי בכלל .. אלא אם כן החבילה משוחררת על ידי דואר שליחים EMS ואז יש עמלה של 34 שקלים.
אבל מEMS הזמתני לאחרונה שני דברים , אחד באתי לקחת ואחד הביאו לי. רק על זאת שהביאו לי שילמתי את העמלה ככה שאני לא בטוח אם זאת פאשלה שלהם או מה בדיוק היה שם..

בכל מקרה תמיד עדיף לעשות סקר שוק ולהזמין מחו"ל אם מצאת משהו זול קחי בחשבון את עלויות המשלוח.. אלקטרוניקה כמו מצלמה למשל עדיף לקנות בארץ

תודה על הטבלה - באמת אחד הדברים הלא ברורים :lol: מה הולך שם?
על 400$ בטוח יהיה צריך לשלם מכס? ובערך כמה (אם יצא לך להזמין בסכום כזה בעבר)?

תמונה מצורפת

#5 Oronis

Oronis

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 19:14

רק עד 50$?
בעקרון רציתי לקנות בסביבות ה 400$. השאלה היא אם עדיף לא לקנות הכל ביחד וככה להזמין עכשיו משהו ובהמשך את השאר ואז הסכום של כל חבילה יהיה נמוך יותר. אמנם אני אשלם משלוח כל פעם אבל זה יהיה יותר זול ממכס (אולי :הממ:)
ותודה!

תודה על הטבלה - באמת אחד הדברים הלא ברורים :lol: מה הולך שם?
על 400$ בטוח יהיה צריך לשלם מכס? ובערך כמה (אם יצא לך להזמין בסכום כזה בעבר)?

תלוי מה את קונה, כמעט על הכל המכס הוא 16 אחוז (קניתי כבר גיטרות במעל לאלף דולר זה לא משנה את האחוז על המכס).
מה שאת לא עושה, אל תזמיני משלוח EMS EXPRESS אך ורק USPS PRIORITY MAIL אחרת יהיו לך עמלות נוספות של בערך 200 שקל לא כולל המכס (בגלל תקנות חדשות של הדואר). ה-PRIORITY זה דואר רשום כך שתוכלי לקבל מספר מעקב ולראות מה קורה עם החבילה שלך לאורך הדרך. אם את רוצה לפרק את ה-400 דולר לסכומים וכל סכום יעלה מעל 50 דולר עדיף לך לקנות את הכל ביחד, ככה תחסכי כסף על המשלוח. סה"כ המכס ייצא גם נמוך יותר (בהנחה והם מחשבים את המשלוח בסכום למכס, לא ניתן לדעת איתם כפי שאמרתי).

#6 אורח - שי

אורח - שי
  • אורחים

פורסם 15/06/2011 - 19:17

לא עוד לא יצא לי לקנות בסכום כזה .. המקסימום היה 200 דולר בערך

ואגב לא תמיד יהיה אפשר לארוז מספר פריטים לחבילה אחת כדי להקטין עלויות משלוח. אם יהיה אפשר תהיה לך אופציה לבחור.

מה שכן אם את מזמינה חבילה והחבילה עטופה כמתנה או שזה נראה כמו מתנה אז לא חל על זה מכס .. אבל אני לא בטוח לגבי זה.

מה שכן החוק בארצות הברית ואני סבור שבמדינות אחרות אוסר על חנויות לארוז חבילות כמתנה.
אז את צריכה להגיע לאיזשהו הסכם עם החנות לגבי זה..

#7 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8739 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 19:21

אורון, נראה לי שאתה מבלבל בין מכס ומע"מ
ה-16% ששילמת על גיטרה היו מע"מ כי אין מכס על גיטרות

לצערי אני לא מבין בזה מספיק בשביל להגיד מה המכס והמע"מ גם על מוצרים אחרים וסכומים וכו'
זה הכלי של גוגל הוא מזיין נהדר

this google tool is fucking great

#8 ammaliare

ammaliare

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 105 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 19:48

אני קניתי בסביבות ה-100$ ולא לקחו לי על זה מכס,
אם יש לך אפשרות לחלק את הקנייה של ה-400$ לכמה קניות קטנות יותר זה יהיה עדיף, אבל ברגע שזה עובר את ה- 50$ זה כבר עובר לשיקולם..
שיקולים שאני לא הצלחתי להבין.
תתחדשי בכל מקרה :)

#9 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 20:00

למוצרים שונים יש מכס שונה ורף שונה להפעלת המכס.
לגבי מע"מ חבילות עד 50 דולר אמורות להיות פטורות ממע"מ כאשר חבילות של חומר לימודי/ספרים וכו' אמורות להיות פטורות עד 75$

המכס/מע"מ נקבע לפי החשבונית שמגיעה עם המוצר לכן תיאורטית אם יש לך מישהו שיכול לקבל את החבילה בחו"ל לפתוח אותה להוציא אותה מהאריזה המקורית ואז פשוט לצרף מכתב בנוסח של "ליליאן הנה ה<הכנס שם מוצר> ששכחת אצלי" ואז לשלוח את החבילה אליך לארץ את בגדול יכולה להתחמק מתשלום המס/מכס :ph34r:
Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#10 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 20:14

למוצרים שונים יש מכס שונה ורף שונה להפעלת המכס.
לגבי מע"מ חבילות עד 50 דולר אמורות להיות פטורות ממע"מ כאשר חבילות של חומר לימודי/ספרים וכו' אמורות להיות פטורות עד 75$

המכס/מע"מ נקבע לפי החשבונית שמגיעה עם המוצר לכן תיאורטית אם יש לך מישהו שיכול לקבל את החבילה בחו"ל לפתוח אותה להוציא אותה מהאריזה המקורית ואז פשוט לצרף מכתב בנוסח של "ליליאן הנה ה<הכנס שם מוצר> ששכחת אצלי" ואז לשלוח את החבילה אליך לארץ את בגדול יכולה להתחמק מתשלום המס/מכס :ph34r:

תודה!
אתה יודע איך אפשר לברר את הרף הזה (בטבלה פשוטה...)?
זה משנה מאיפה מזמינים (למשל אנגליה בניגוד לארה"ב, או מדינה באירופה?)

תמונה מצורפת

#11 Oronis

Oronis

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 20:19

לצערי אני לא מבין בזה מספיק בשביל להגיד מה המכס והמע"מ גם על מוצרים אחרים וסכומים וכו'

אתה צודק. אין לי מושג מה ההבדל :)
קניתי כמעט כל דבר באיביי למעט אוכל ורק על שני דברים (מגבר לגיטרה חשמלית ופלאפון) שילמתי יותר מ-16 אחוז (שניהם היו כמובן מעל $50).

#12 P&B

P&B

זאב בעור של כבש

• מנהלי פורום
  • 13245 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 21:52

תודה!
אתה יודע איך אפשר לברר את הרף הזה (בטבלה פשוטה...)?
זה משנה מאיפה מזמינים (למשל אנגליה בניגוד לארה"ב, או מדינה באירופה?)

טבלה פשוטה זה לא יהיה כי זה באתר ממשלתי <_<
אמור להיות משהו באתר של רשות המכס

וזה לא משנה מהיכן מזמינים.
Honesty is the best policy, but insanity is a better defense.

“I think that all good, right thinking people in this country are sick and tired of being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being told that all good, right thinking people in this country are fed up with being sick and tired. I'm certainly not, and I'm sick and tired of being told that I am”

Monty Python

הבדיחה מוצתה ועדיין:

תמונה מצורפת

#13 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 30021 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 22:07

מה??? איך יכול להיות?

#14 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 22:37

טבלה פשוטה זה לא יהיה כי זה באתר ממשלתי <_<
אמור להיות משהו באתר של רשות המכס

וזה לא משנה מהיכן מזמינים.

תודה, הבנתי (פחות או יותר) את הטבלה הלא ברורה הזו עכשיו.
מקום המשלוח משפיע רק במידה ואין לישראל הסכם סחר עם אותה מדינה (בגלל זה יש בטבלה עמודה נפרדת למדינות כאלה ומדינות איתן יש הסכמי סחר).

תודה לעוזרים!

תמונה מצורפת

#15 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 22:39

לפי הטבלה שעכשיו אני מבינה אותה... ה 16% על גיטרות הם "מיסים מרוכזים" שכוללים מכס, מס-קניה ומע"מ. לא שזה משנה כ"כ - זה עדיין 16%.

תמונה מצורפת

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים