מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

דניאל דורון. טייקונים ותרומתם לקרן לישראל החדשה "ולהפלת הממשלה

30 replies to this topic

#1 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 04/08/2011 - 19:26

הכלכלן דניאל דורון, שכיכב בעבר הלא רחוק בפורום בעקבות דיון טלוויזוני מול דניאל סן סימון, במאמר מעניין בישראל היום. זה לא מחדש הרבה בטענות מנגד ברמה הכוללת, אבל מוסיף כמה נתונים מעוררי מחשבה.
לא רק התורמים המסורתיים שמצד ממשלות זרות, הפעם יש התערבות מקומית בבחישה.

"...: העם לא העלה לשלטון את בל"ד ואפילו לא את מרצ. את החבר'ה שלנו, את אלה המורמים מעם והיודעים מה טוב וראוי לו, את הנאורים .."

"אבל נראה אותם מיישרים שורה עם דפי המסרים של הקרן החדשה לישראל (שמיליונרים מממנים מסיבות השמורות עימם), מצטרפים לעשרות ארגוני הקש המזויפים שהקימה "שתיל

".

http://www.israelhay...ion.php?id=6730
"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל"

המלצה על ספר

"מי שמתגלה כאנטי-ציוני הוא בהגדרה אנטישמי, שכן הוא תומך בשלילת הזכות הטבעית של העם היהודי למדינה עצמאית, המוקנית לכל עם אחר." ווינסטון צ'רצ'יל

#2 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 04/08/2011 - 19:59

מרתק

#3 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 04/08/2011 - 21:20

בלי להביע תמיכה בקרן החדשה אני רוצה להתייחס לעניין של הביטוי "הפלת הממשלה".

זה בטוי שטבע אריאל שרון כשהתחילו חקירות נגדו. וזה ביטוי אנטי-דמוקרטי בעליל. זכותם של אזרחים במדינה דמוקרטית לפעול להקדמת הבחירות והפלת הממשלה. אל תציירו את זה כאילו זה איזה פוטש או מעשה לא חוקי במחשכים.

כבר עודדתם בעבר בולדוזר אנטי דמוקרטי כי חשבתם שהוא טוב לכם, בסוף הוא התהפך עליכם ופינה את גוש קטיף. דמוקרטיה זה חשוב - you should have known by now

#4 orez277

orez277

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 563 הודעות:

פורסם 04/08/2011 - 22:09

בלי להביע תמיכה בקרן החדשה אני רוצה להתייחס לעניין של הביטוי "הפלת הממשלה".

זה בטוי שטבע אריאל שרון כשהתחילו חקירות נגדו. וזה ביטוי אנטי-דמוקרטי בעליל. זכותם של אזרחים במדינה דמוקרטית לפעול להקדמת הבחירות והפלת הממשלה. אל תציירו את זה כאילו זה איזה פוטש או מעשה לא חוקי במחשכים.

כבר עודדתם בעבר בולדוזר אנטי דמוקרטי כי חשבתם שהוא טוב לכם, בסוף הוא התהפך עליכם ופינה את גוש קטיף. דמוקרטיה זה חשוב - you should have known by now

אתה מציע שנפעל כמו הימין? מימון מלא של כל הפעילות הפוליטית על חשבון המדינה?
או תרומות מנוצרים אוונגליסטים שחולמים על מלחמת גוג ומגוג?

מתוך וויקיפדיה בערך-אוונגליזם

"רבים מהאוונגליסטים רואים בשיבת עם ישראל לארצו נדבך מרכזי בדרך לגאולה, ולביאתו המחודשת של ישו אחרי מלחמת גוג ומגוג שאז יעמיד בפני העם היהודי ברירה אחת-או להתנצר או להיהרג. ולכן הם מעודדים את מדינת ישראל ותורמים לה כספים רבים. הם מזדהים עם תנועות הימין הישראליות."

#5 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 04/08/2011 - 22:14

לא מבין כיצד כותב המאמר החליט שדווקא מחאת הקוטג' היא "ראויה", ומחאות אחרות נועדו סתם בשביל "לחולל מהומות, להפיל ממשלות ולהשליט טרור אידיאולוגי". נשמע שהוא שבוי בקונספציה של עצמו ומסרב לראות את המציאות כמו שהיא. האידיאולוגיה מעוורת אותו.

#6 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 04/08/2011 - 23:09

יעקב, תזכורת מהצד החאליבאני שלך. אתה זה שהצבעת לאריאל שרון, אחרי שלליכוד התפקדו מסה של אנשי מפלגות שמאל, ובמשך חצי שנה כינית אותו בכינוי גנאי גרמניים שנמחקו שוב שוב.

זכותם של אזרחים במדינה דמוקרטית לפעול להקדמת הבחירות והפלת הממשלה.

באופן כללי כן, אמרתי לך את זה זו זכותך המלאה, מיד אחרי שטענת "אני בכלל לא רוהצ להפיל את הממשלה".
וגם זכתות וחובה לחשוף בפני הציבור שזו המטרה האמיתית להפיל את הממשלה בולמת הטייקונים והבלם היחיד כיום כנגד השתוללות אירגונים זרים אנטי ישראלים, הססמאות מבחינתם_לא הציבור שמשמש כלי משחק) הם רק עילה.
לתזכורת, רק בשבוע האחרון טענת ש"אני יעקב לא רוצה להפיל את הממשלה". לא עברו 5 שעות ושוב "ביבי הביתה" וחוזר חלילה.
"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל"

המלצה על ספר

"מי שמתגלה כאנטי-ציוני הוא בהגדרה אנטישמי, שכן הוא תומך בשלילת הזכות הטבעית של העם היהודי למדינה עצמאית, המוקנית לכל עם אחר." ווינסטון צ'רצ'יל

#7 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 04/08/2011 - 23:54

יעקב, תזכורת מהצד החאליבאני שלך. אתה זה שהצבעת לאריאל שרון, אחרי שלליכוד התפקדו מסה של אנשי מפלגות שמאל, ובמשך חצי שנה כינית אותו בכינוי גנאי גרמניים שנמחקו שוב שוב.

באופן כללי כן, אמרתי לך את זה זו זכותך המלאה, מיד אחרי שטענת "אני בכלל לא רוהצ להפיל את הממשלה".
וגם זכתות וחובה לחשוף בפני הציבור שזו המטרה האמיתית להפיל את הממשלה בולמת הטייקונים והבלם היחיד כיום כנגד השתוללות אירגונים זרים אנטי ישראלים, הססמאות מבחינתם_לא הציבור שמשמש כלי משחק) הם רק עילה.
לתזכורת, רק בשבוע האחרון טענת ש"אני יעקב לא רוצה להפיל את הממשלה". לא עברו 5 שעות ושוב "ביבי הביתה" וחוזר חלילה.

מדהים שגיבוב המילים הזה מתייחס אך ורק ליעקב ולא לטענות שהועלו.
כרגיל, אינך רוצה או אינך מסוגל להתמודד עם הטענות המופנות כלפי דבריך.

#8 ELITZUR7

ELITZUR7

ברונזה

• רשומים+
  • 653 הודעות:

פורסם 05/08/2011 - 00:00

לא מבין כיצד כותב המאמר החליט שדווקא מחאת הקוטג' היא "ראויה", ומחאות אחרות נועדו סתם בשביל "לחולל מהומות, להפיל ממשלות ולהשליט טרור אידיאולוגי". נשמע שהוא שבוי בקונספציה של עצמו ומסרב לראות את המציאות כמו שהיא. האידיאולוגיה מעוורת אותו.

אם לא הבנת אז אתה .... עיוור/סתום/אידיוט/הדיוט/בור/זומבי של השמאל/שונא ביבי/מסיט/מוסט

תבחר את התשובה המתאימה ביותר.

*לטובת קוראינו האיטיים יותר נסביר את ההיגיון שמאחורי מחאת הקוטג'.
היא הצליחה. למה? כי בעולם האמיתי כשאתה מפחית ביקוש המחיר יורד.
במילים יותר מופשטות יש נמצא קשר של סיבה-תוצאה.
הטיפול במקרה היה בהתאם לקשר שנמצא.

לעומת זאת
לבקש דבר והיפוכו.
לבקש הכל ולדחות הכל במקביל.
להציע אנרכיה כפיתרון.
להסריח מריקבון ולהגיד שהמערכת רקובה.

ה"גאונים" במחאה לא מצליחים לעשות את הקישור בין א' (מחאת הקוטג') לב' (רצון להוריד מחירים).
קוטג'->מחיר יקר -> הפסקנו לצרוך -> ירד המחיר .
מוצר ז'-> מחיר יקר -> מה נעשה???!תמונה מצורפת !!!?!? -> ביבי אשם

היגיון בריא.
?

#9 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 05/08/2011 - 00:19

מדהים שגיבוב המילים הזה מתייחס אך ורק ליעקב ולא לטענות שהועלו.
כרגיל, אינך רוצה או אינך מסוגל להתמודד עם הטענות המופנות כלפי דבריך.

במקרה זה הדברים אינם שלי.

אני חושב שדי ברור שאתה זה שלא מסוגל, להתייחס כלפי הדברים של הכלכלן שרק לפני חודשיים-שלושה היללו אותו פה חלק מ"אנשי המחאה".

המלצה על ספר

#10 orez277

orez277

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 563 הודעות:

פורסם 05/08/2011 - 00:53

אם לא הבנת אז אתה .... עיוור/סתום/אידיוט/הדיוט/בור/זומבי של השמאל/שונא ביבי/מסיט/מוסט

תבחר את התשובה המתאימה ביותר.

*לטובת קוראינו האיטיים יותר נסביר את ההיגיון שמאחורי מחאת הקוטג'.
היא הצליחה. למה? כי בעולם האמיתי כשאתה מפחית ביקוש המחיר יורד.
במילים יותר מופשטות יש נמצא קשר של סיבה-תוצאה.
הטיפול במקרה היה בהתאם לקשר שנמצא.

לעומת זאת
לבקש דבר והיפוכו.
לבקש הכל ולדחות הכל במקביל.
להציע אנרכיה כפיתרון.
להסריח מריקבון ולהגיד שהמערכת רקובה.

ה"גאונים" במחאה לא מצליחים לעשות את הקישור בין א' (מחאת הקוטג') לב' (רצון להוריד מחירים).
קוטג'->מחיר יקר -> הפסקנו לצרוך -> ירד המחיר .
מוצר ז'-> מחיר יקר -> מה נעשה???!תמונה מצורפת !!!?!? -> ביבי אשם

היגיון בריא.

בעולם האמיתי תנובה שילמה מס שפתיים כדי שיאשרו לה לדפוק את הרפתנים. המערכת הכלכלית יותר מורכבת מחלוקה פשטנית של ביקוש והיצע. כבר במחירים ב' לומדים על מספר שיווי משקל אפשריים בנוסף לזה התחרותי. לשיטתך המעוותת והמתנשאת יש לכל המעורבים בפרשת מחירי הדיור את אותו כוח שוק ואת אותה השפעה על המערכת הרגולטורית.
אתה חי בסרט וכדאי שתתעורר מהר מההזיה שלימדו אותך במבוא למיקרו.

אני מניח שההורים שלך לא מליונרים (בדולרים) ושאתה תרצה לקנות דירה במרכז ולהביא ילדים לעולם. בהנחה שאתה ואישתך לא עוסקים בהי טק, אתם תצטרכו להסתפק במשכורת נטו של 14000 ש"ח. בסכום הזה אתה תצטרך לחיות עד גיל 100 כדי לחסוך לדירה.
ד"א למה בגרמניה הסיפור כל כך שונה? גם שם הורידו ריבית.

#11 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 05/08/2011 - 01:02

ד"א למה בגרמניה הסיפור כל כך שונה? גם שם הורידו ריבית.

צודק. פעם שוודיה הית הכי סקסית אצל הסוצאיליסטים, עכשיו משאת הנפש היא גרמניה שהיא מעצמה כלכלית של 80 מיליון איש שאין הל אויבים המוכנים להשמדתה, אבל בסדר . שם הכל מושלם...
-האמנם?

תזכרת את הדרישה שלך "לבעלות לדירה במרכז" (אגב חלילה שתגיד בחיפה או באר שבע. זה לא מספיק "אכלו לי שתו לי") לסחבק מגיע דירה במרכז כי "ככה".
.
בבקשה, נלך לפי המדיניות בברלין. מה אחוז בעלי הדירות מבין תושביה?

בחר מבין הבאים.

80 אחוזים

40 אחוזים

11 אחוזים?

מה מצב האבטלה בברלין, אתה יודע?

המלצה על ספר

#12 orez277

orez277

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 563 הודעות:

פורסם 05/08/2011 - 01:03

התערבות מקומית בבחישה.

http://www.israelhay...ion.php?id=6730

ביקורת כתובה רע, מתנשאת, לא ממוקדת, מלאה באזהרות מפני גורמים לא ידועים, שיעשו דברים נוראיים שאי אפשר לפרט את התוצאות.
בנוסף האיש לא מעיז להגיד מילה אחת רעה על אף פוליטיקאי/טייקון, אלה מסתפק בזה שיש מקום לשיפור. לי הוא נשמע כמו עוד איש שבע שמורח את הקוראים שלו שחיים מתחת לקו העוני ואין להם כסף לעיתון.

#13 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 05/08/2011 - 01:11

מתחת לקו העוני ואין להם כסף לעיתון.

א. קריאה של שירשור רק לפני מספר חודשים , היתה מגלה לך שלמשל עידו הליצן עם כובעון ה"קפיטליסט הנאור" חובב הגדעון לוי, שר שירי הלל לאותו דניאל דורון ותפישתו הכלכלית. "כמה צודק ומוכשר ונכון הוא דורון" שהאחרון התווכח עם דניאל בן סימון נאמר.
והנה הליצן עידו רק אתמול כותב שמי שמעז להגיד שיש מאחורי המהלך אינטרסים תת קרקרעיים, הוא בטח איזהלאומן-פשיסט קיצוני.

אך אבוי, מתברר שאותו דניאל דורון שהולל פה, מסביר ובצורה מעמיקה למדי שזה בדיוק הכוון, ממשלה שמעבירה הילוך היסטורי למאבק במונופלים ולבלימה של אותם אירגונים זרים נבלמת בהשקעה גדולה מאוד של כוחות שרוצים לבלום אותה.

על הדרך אפשר להוסיף פרשנות משלנו תוך העזרות גם באנשים תמימים שמבחינתם בטוחים שהם מנהלים מאבק שונה.

ב.

תראה, מי שבינתיים משתמשע מדבריו שהוא מדבר כמו מקבץ נדבות שאין לו כסף לפאלפל זה אץה. למה בדיוק המדינה צריכה לדאוג שיהיה לך זול לקנות דירה במרכז? מילא תגיד בצפון או בדרום.

אתה רוצה דירה במרכז, למרות שזה לא אינטרס לאומי?
תמציא לעצמך כשרון שיפרנס אותך להתחרות בכל המיליונים שרוצים "כי מגיע להם דירה בתל אביב".

תבין דבר אחד, אם יהיה פה יוון, לנו אין איחוד אירופי שיציל את הכלכלה.
ארה"ב שבגלל הפירומניות הסוציאליסטית של אובמה, בעצמה נכנסתת למשבר גרעוני בימים אלה ולסכנת קריסה כלכלית מסוימת.

המלצה על ספר

#14 orez277

orez277

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 563 הודעות:

פורסם 05/08/2011 - 01:12

צודק. פעם שוודיה הית הכי סקסית אצל הסוצאיליסטים, עכשיו משאת הנפש היא גרמניה שהיא מעצמה כלכלית של 80 מיליון איש שאין הל אויבים המוכנים להשמדתה, אבל בסדר . שם הכל מושלם...
-האמנם?

תזכרת את הדרישה שלך "לבעלות לדירה במרכז" (אגב חלילה שתגיד בחיפה או באר שבע. זה לא מספיק "אכלו לי שתו לי") לסחבק מגיע דירה במרכז כי "ככה".
.
בבקשה, נלך לפי המדיניות בברלין. מה אחוז בעלי הדירות מבין תושביה?

בחר מבין הבאים.

80 אחוזים

40 אחוזים

11 אחוזים?

מה מצב האבטלה בברלין, אתה יודע?

אתה נופל לבור שאתה לא רוצה להיכנס אליו. ברלין היא אידיאלית לאמנים מוזיקאים וסתם אנשים שחיים ממשכורת מינימום.

שכר דירה בפיקוח
תחבורה ציבורית מעולה בזול.
כמויות אדירות של אומנות תרבות ומוזיקה בחינם.
מסעדות זולות כמעט בכל העיר.
חינוך חינם(באמת, לא כמו בארץ)
והאבטלה בגרמניה היא מהנמוכות במערב. בברלין ספציפית יש בעיה של תעסוקה והיא נובעת מהשלטון הנוראי שהיה במזרח גרמניה במשך שנים.

#15 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 05/08/2011 - 01:19

אני הצבעתי לאריאל שרון כי באותן בחירות עוד הייתי ימני. מיד אחרי הבחירות החל אצלי המהפך, וגם אצל אריאל שרון כנראה שהיה מהפך. אבל הוא בניגוד אלי היה ראש ממשלה שנבחר על מצע מסוים ואם הוא רצה לשנות את דעתו לגבי גוש קטיף היה עליו ללכת לבחירות חדשות.

אני קראתי לשרון "דיקטטור" בגלל שהוא הפר נורמות דמוקרטיות והתנגדתי להתנתקות למרות שבאותה תקופה כבר הייתי בצד השמאלי של המפה.

התנגדתי להתנתקות מטעמי שמירה על הדמוקרטיה. ההתנתקות היתה מהלך לא חוקי ולא דמוקרטי. אני עד היום לא מבין איך בג"ץ לא פסל אותה.

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים