מעבר לתוכן

אזבסט בספריית ארן

18 replies to this topic

#1 אורח - מודאג

אורח - מודאג
  • אורחים

פורסם 31/07/2012 - 18:13

מבדיקה שערכה גילו אזבסט בסםריית ארן.
כרגע לא ידוע מה יהיה הטיפול (אם בכלל) שיבוצע.
ראו הוזהרתם.

#2 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 31/07/2012 - 18:26

איך אתה יודע?

#3 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13472 הודעות:

פורסם 31/07/2012 - 18:33

מה זה "גילו"? או שבנו ככה את הגג או שלא.
הכוונה שיודעים שבנו כך את הגג ועכשיו נמצאו סיבי אסבסט בחלל הספרייה?

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#4 אורח - גם אני מודאג

אורח - גם אני מודאג
  • אורחים

פורסם 31/07/2012 - 18:58

עוד עדות:
https://www.facebook...151985866585010

#5 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13472 הודעות:

פורסם 31/07/2012 - 19:19

עוד עדות:
https://www.facebook...151985866585010

זו לא "עוד עדות". זו אותה עדות ואתה לא "גם מודאג" אתה אותו אורח מקודם.
כל הסיפור הזה נשמע חשוד. ספריית ארן היא מבנה גדול, לא הגיוני ולא זכור לי שהגג מצופה אסבסט.
גם אם כן ואפילו אם הוא החל להתפורר, לא הגיוני שסיבים חדרו פנימה לתוך הספרייה. במקרה כזה, סביר יותר שיימצאו סיבים בסביבת המבנה, בחוץ.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#6 אורח - מודאג

אורח - מודאג
  • אורחים

פורסם 31/07/2012 - 20:04

אתה צודק זה באמת הייתי אני. אבל זה לא המקור ממנו שמעתי.
אני לא יכול לספק הוכחות אבל אתם מוזמנים לרחרח בעצמכם אם אתם מכירים מישהו שעובד בספריה.
בכל מקרה, אני חושב שלציבור הסטודנטים מגיע לדעת משהו כזה. גם אם מנסים לטאטא אותו מתחת לשטיח.

#7 אורח - תמר

אורח - תמר
  • אורחים

פורסם 01/08/2012 - 16:33

זו לא "עוד עדות". זו אותה עדות ואתה לא "גם מודאג" אתה אותו אורח מקודם.
כל הסיפור הזה נשמע חשוד. ספריית ארן היא מבנה גדול, לא הגיוני ולא זכור לי שהגג מצופה אסבסט.
גם אם כן ואפילו אם הוא החל להתפורר, לא הגיוני שסיבים חדרו פנימה לתוך הספרייה. במקרה כזה, סביר יותר שיימצאו סיבים בסביבת המבנה, בחוץ.

האגודה פרסמה על זה הודעה היום בצהריים.
http://www.bgu4u.co....?ArticleId=4238

#8 Noetherian man

Noetherian man

כסף

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 2734 הודעות:

פורסם 02/08/2012 - 08:08

פשוט הזוי שהולכים לסגור את הספריה לכמה חודשים. החליטו לשתק את המחקר באוניברסיטה?

#9 אורח - מודאג

אורח - מודאג
  • אורחים

פורסם 02/08/2012 - 10:18

פשוט הזוי שהולכים לסגור את הספריה לכמה חודשים. החליטו לשתק את המחקר באוניברסיטה?

השמועה אומרת שכנראה תהיה מיני ספריה זמנית עם הספרים שמשתמשים בהם הכי הרבה עד שיגמר הטיפול

#10 אורח - תמר

אורח - תמר
  • אורחים

פורסם 02/08/2012 - 14:06

השמועה אומרת שכנראה תהיה מיני ספריה זמנית עם הספרים שמשתמשים בהם הכי הרבה עד שיגמר הטיפול

זה נכון, אמורים לעשות סקירה של הספרים שבהם משתמשים, על מנת שעדיין יוכלו להמשיך ללמוד ולחקור כמו שצריך. ויחד עם זאת, נראה לי שעדיף לסגור את הספרייה לכמה שבועות כדי למנוע מאיתנו חשיפה לחומרים מזהמים שגורמים למחלות קשות... אני מקווה שאגודת הסטודנטים תזכור להמשיך להסב לכך תשומת לב ולוודא שבזמן שהספרייה תהייה סגורה יהיו מקומות אחרים בהם יוכלו סטודנטים ללמוד, וכמובן שתוודה שלפחות חלק מהספרים יהיו נגישים.
אבל כרגע אני גם אסתפק בזה שהאגודה תטרח לשלוח את הידיעה הזו במייל ולא רק לשים הודעה באתר (שלא לדבר על זה שגם האוניברסיטה טרם שלחה הודעה שמבהירה את המצב, למרות שהיא מחוייבת לעשות את זה).

ובגלל שבינתיים לא טורחים ליידע את כלל הסטודנטים כמו שצריך, מציעה לכם בחום לעשות את זה בעצמכם. זיהום אסבסט הוא דבר שאי אפשר להיות מודעים לו אלא אם אומרים לך שיש אותו. ולסטודנטים מגיעה הזכות האם לשהות במקום שבו יש באוויר אחוז מסויים של חלקיקי אסבסט או לא. זה שהאוניברסיטה עדיין לא טרחה לפרסם הודעה מסודרת בנושא זה פשוט מקומם.

#11 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13472 הודעות:

פורסם 02/08/2012 - 18:17

:מתגלגל: שניכם קורעים, אתם...
מי בכלל נכנס לחממה משוללת האוויר ורוויית החטיארים המציקים הזו?

הו לא... אבל, אבל... מה יהיה על ה... מחקר?!
כן, בטח. יותר כמו מה יהיה על הישישים אשר משמשים כלוקרים עם דופק. למי הם יציקו בזמן הזה.

זה נכון, אמורים לעשות סקירה של הספרים שבהם משתמשים, על מנת שעדיין יוכלו להמשיך ללמוד ולחקור כמו שצריך. ויחד עם זאת, נראה לי שעדיף לסגור את הספרייה לכמה שבועות כדי למנוע מאיתנו חשיפה לחומרים מזהמים שגורמים למחלות קשות... אני מקווה שאגודת הסטודנטים תזכור להמשיך להסב לכך תשומת לב ולוודא שבזמן שהספרייה תהייה סגורה יהיו מקומות אחרים בהם יוכלו סטודנטים ללמוד, וכמובן שתוודה שלפחות חלק מהספרים יהיו נגישים.אבל כרגע אני גם אסתפק בזה שהאגודה תטרח לשלוח את הידיעה הזו במייל ולא רק לשים הודעה באתר (שלא לדבר על זה שגם האוניברסיטה טרם שלחה הודעה שמבהירה את המצב, למרות שהיא מחוייבת לעשות את זה).ובגלל שבינתיים לא טורחים ליידע את כלל הסטודנטים כמו שצריך, מציעה לכם בחום לעשות את זה בעצמכם. זיהום אסבסט הוא דבר שאי אפשר להיות מודעים לו אלא אם אומרים לך שיש אותו. ולסטודנטים מגיעה הזכות האם לשהות במקום שבו יש באוויר אחוז מסויים של חלקיקי אסבסט או לא. זה שהאוניברסיטה עדיין לא טרחה לפרסם הודעה מסודרת בנושא זה פשוט מקומם.

כולם זוכרים שמדובר בטיפול מונע עקב תקנות ארציות חדשות, כן?
לא, כי הרי זה לא כאילו יש סיבות אחרות לכעוס על האוניברסיטה שפשוט מתפקדת כל כך טוב, שלא לומר מתחזקת ספרייה נפלאה שממש כיף לשהות בה, לו רק לא היה שם אסבסט...

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#12 אורח - תמר

אורח - תמר
  • אורחים

פורסם 02/08/2012 - 20:39

:מתגלגל: שניכם קורעים, אתם...
מי בכלל נכנס לחממה משוללת האוויר ורוויית החטיארים המציקים הזו?

הו לא... אבל, אבל... מה יהיה על ה... מחקר?!
כן, בטח. יותר כמו מה יהיה על הישישים אשר משמשים כלוקרים עם דופק. למי הם יציקו בזמן הזה.

כולם זוכרים שמדובר בטיפול מונע עקב תקנות ארציות חדשות, כן?
לא, כי הרי זה לא כאילו יש סיבות אחרות לכעוס על האוניברסיטה שפשוט מתפקדת כל כך טוב, שלא לומר מתחזקת ספרייה נפלאה שממש כיף לשהות בה, לו רק לא היה שם אסבסט...

יש הרבה בעיות בספרייה, בתור סטודנטית שעובדת, לומדת וחוקרת שם (כן, יש גם אנשים שמשתמשים בספריה)אני יותר ממודעת לזה וחווה את זה על בשרי. יחד עם זאת, זיהום אסבסט הוא קצת יותר חמור ממערכות מחשוב מיושנות, אוסף ספריה לא מעודכן, מאגרי מידע מעטים ושעות פתיחה מגוחכות.
כמו כן, אין לי ספק שיש עוד מחדלים רבים באוניברסיטה, למעשה, אני לא אתפלא, בהקשר לשרשור הזה, אם יש מקומות נוספים באוניברסיטה בהם יש אסבסט במצב דומה ואנחנו לא יודעים על זה. פה ספציפית מדובר במחדל שנחשפתי אליו וחשפתי אותו היכן שרק יכולתי, כי מדובר במפגע מסוכן. אתה יודע על עוד מחדלים? אתה מוזמן להפיץ, לפרסם, לפנות לתקשורת (המקומית או הארצית).

ולגבי הטיפול המונע: הטיפול המונע יבוצע במהלך החודשים הקרובים, כל עוד הספריה פתוחה לקהל, אבל סגירת הספריה במהלך חודשי הקיץ הבאים נועדה להסרת האסבסט. וההודעה שפורסמה נועדה לחדד את זה: דעו שיש פה אסבסט, תחליטו האם אתם רוצים לשהות במקום הזה או לא. (אישית, אני אוותר בקרוב על התענוג הזה)

#13 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13472 הודעות:

פורסם 02/08/2012 - 21:11

יש הרבה בעיות בספרייה, בתור סטודנטית שעובדת, לומדת וחוקרת שם (כן, יש גם אנשים שמשתמשים בספריה)אני יותר ממודעת לזה וחווה את זה על בשרי. יחד עם זאת, זיהום אסבסט הוא קצת יותר חמור ממערכות מחשוב מיושנות, אוסף ספריה לא מעודכן, מאגרי מידע מעטים ושעות פתיחה מגוחכות.
כמו כן, אין לי ספק שיש עוד מחדלים רבים באוניברסיטה, למעשה, אני לא אתפלא, בהקשר לשרשור הזה, אם יש מקומות נוספים באוניברסיטה בהם יש אסבסט במצב דומה ואנחנו לא יודעים על זה. פה ספציפית מדובר במחדל שנחשפתי אליו וחשפתי אותו היכן שרק יכולתי, כי מדובר במפגע מסוכן. אתה יודע על עוד מחדלים? אתה מוזמן להפיץ, לפרסם, לפנות לתקשורת (המקומית או הארצית).

ולגבי הטיפול המונע: הטיפול המונע יבוצע במהלך החודשים הקרובים, כל עוד הספריה פתוחה לקהל, אבל סגירת הספריה במהלך חודשי הקיץ הבאים נועדה להסרת האסבסט. וההודעה שפורסמה נועדה לחדד את זה: דעו שיש פה אסבסט, תחליטו האם אתם רוצים לשהות במקום הזה או לא. (אישית, אני אוותר בקרוב על התענוג הזה)

אז זהו, שאין כרגע ראיה ל"זיהום" אסבסט.
זה לא עובד ככה. עד שנות ה 70-80 בנו בארץ הרבה גגות עם אסבסט אשר ברמה המעשית, מהווה פתרון בידוד מצוין. כל עוד הוא מושקע בבטון (צמנט) הוא בטוח לחלוטין. למעשה, כל עוד הגג לא נשבר פיזית, העסק די בטוח.
מסתבר שעכשיו יצאו תקנות ארציות חדשות המחייבות מבני ציבור לתהליך פינוי אסבסט יזום. זה ממש לא אומר שיש זיהום.
לפי הידוע לנו, מכל בחינה שהיא, זה בדיוק ההפך ממחדל... יודעים שיש בעיה אפשרית ומקדימים תרופה למכה.

גם אם הגג כבר מתפורר ויש ריכוז גדול מהמותר של סיבי אסבסט באוויר, אין מה לעשות בקשר לזה מפני ש:
א. בכל מקרה הולכים לפנות אותו, כך שאין טעם להילחם על משהו שכבר קורה.
ב. הוא לא התחיל להתפורר מהיום ואם מישהו היה מספיק מסכן אשכרה לשרוץ במדגרת הנבגים הזו, הוא כבר שאף את מה ששאף ועוד כמה ימים/שבועות של תקופת מבחנים (אה ומחקר כמובן, איך שכחתי את ה... מחקר) לא ישנו כלום.
אני מסכים איתך שאם (בדגש על אם) היה ידוע לאונ' על זיהום, לשמור על כל בסוד מהווה רשלנות פושעת. אך מכיוון שאין דרך לזהות פגעי אסבט עד אשר הם תורמים לחולי כעבור שנים ומכיוון שבדיקת ריכוז סיבי אסבסט בריאות לא תניב שום ממצא יוצא דופן כאשר מדובר בסביבה כזו ומס' השעות המצומצם יחסית ששוהים בה, פר יום, פר תקופת לימודים (בניגוד לסביבת עבודה מזוהמת למשל) - גם לא ניתן לתבוע, אפילו אם יתגלה בדיעבד שהיה זיהום.
בואי נאמר ככה, יש סיכוי יותר גדול לשאוף סיבי אסבסט מסביבת המגורים והמחיה בב"ש מאשר משהייה של כמה שעות ביום, פעם בסמסטר בספרייה.
אם תביטי סביבך בעיר, תשימי לב להרבה גגות בטון ישנים המצופים אסבסט פריך ומשובר.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#14 אורח - תמר

אורח - תמר
  • אורחים

פורסם 02/08/2012 - 21:35

אז זהו, שאין כרגע ראיה ל"זיהום" אסבסט.
זה לא עובד ככה. עד שנות ה 70-80 בנו בארץ הרבה גגות עם אסבסט אשר ברמה המעשית, מהווה פתרון בידוד מצוין. כל עוד הוא מושקע בבטון (צמנט) הוא בטוח לחלוטין. למעשה, כל עוד הגג לא נשבר פיזית, העסק די בטוח.
מסתבר שעכשיו יצאו תקנות ארציות חדשות המחייבות מבני ציבור לתהליך פינוי אסבסט יזום. זה ממש לא אומר שיש זיהום.
לפי הידוע לנו, מכל בחינה שהיא, זה בדיוק ההפך ממחדל... יודעים שיש בעיה אפשרית ומקדימים תרופה למכה.

גם אם הגג כבר מתפורר ויש ריכוז גדול מהמותר של סיבי אסבסט באוויר, אין מה לעשות בקשר לזה מפני ש:
א. בכל מקרה הולכים לפנות אותו, כך שאין טעם להילחם על משהו שכבר קורה.
ב. הוא לא התחיל להתפורר מהיום ואם מישהו היה מספיק מסכן אשכרה לשרוץ במדגרת הנבגים הזו, הוא כבר שאף את מה ששאף ועוד כמה ימים/שבועות של תקופת מבחנים (אה ומחקר כמובן, איך שכחתי את ה... מחקר) לא ישנו כלום.
אני מסכים איתך שאם (בדגש על אם) היה ידוע לאונ' על זיהום, לשמור על כל בסוד מהווה רשלנות פושעת. אך מכיוון שאין דרך לזהות פגעי אסבט עד אשר הם תורמים לחולי כעבור שנים ומכיוון שבדיקת ריכוז סיבי אסבסט בריאות לא תניב שום ממצא יוצא דופן כאשר מדובר בסביבה כזו ומס' השעות המצומצם יחסית ששוהים בה, פר יום, פר תקופת לימודים (בניגוד לסביבת עבודה מזוהמת למשל) - גם לא ניתן לתבוע, אפילו אם יתגלה בדיעבד שהיה זיהום.
בואי נאמר ככה, יש סיכוי יותר גדול לשאוף סיבי אסבסט מסביבת המגורים והמחיה בב"ש מאשר משהייה של כמה שעות ביום, פעם בסמסטר בספרייה.
אם תביטי סביבך בעיר, תשימי לב להרבה גגות בטון ישנים המצופים אסבסט פריך ומשובר.

ברצינות, אני לא מבינה את הזלזול שלך בקיומו של המחקר שמתבצע באוניברסיטה ובספרייה.
והעניין הוא ש(א) מצאו כבר מעט סיבים (ואני לא אומרת את זה רק על סמך הודעת האגודה), כן זה לא ברמה גבוהה (על פי תקן אמריקאי), אבל זה קיים באוויר, כלומר, יש תהליך של התפוררות שדורש טיפול (והנה, מטפלים בו) (ב) כשיש מפגע כזה צריך להודיע לאנשים שמגיעים למקום. את הנזק של האסבסט נראה רק בעוד 20-30 שנים, וזה נזק שאתה לא יכול להיות מודע אליו אלא אם כן אתה יודע לזהות אסבסט או אם אמרו לך שיש סכנה כזו בבניין. מן הראוי לפעול באמת בשקיפות (ולא כפי שצויין בהודעה של האוניברסיטה. אין לי ספק שההודעה יצאה היום בעקבות פניה של תקשורת מקומית ובעקבות הפרסום של האגודה) ולהגיד לאנשים: תדעו שיש פה סכנה לזיהום, לא גבוה (הרי אם היה גבוה אני מניחה שהיו סוגרים את הבניין כבר עכשיו), אבל הוא קיים. כמו שאתה חופשי להחליט אם לצאת לרחוב ולנשום את האוויר המזוהם ולהשתמש בטלפון הסלולרי תוך ידיעה לסכנות, כך צריך גם במקרה הזה. זה כל מה שאני דורשת: שקיפות. וזה לא היה. השיחות התנהלו בשקט, שמועות הסתובבו והעניין לא נחשף. זה פשוט לא בסדר (ומעיד, אולי, על מדיניות? אילו סכנות נוספות יש באוניברסיטה?).

ויש אנשים, תאמין או לא, שמבלים בספרייה יותר מכמה שעות, יש אנשים שמגיעים לספרייה בשמונה וחצי בבוקר והולכים בשבע וחצי בערב, ובין לבין (כשהם לא יוצאים להפסקות צהריים, למשל), הם עוסקים בלימודים ובמחקר שלהם. ותאמין לי, אני לא היחידה שעושה את זה. אז אני מבינה, אתה לא מבלה בספריה, אל תלזל באלו שכן יושבים לומדים וחוקרים בה.

#15 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13472 הודעות:

פורסם 02/08/2012 - 21:48

ברצינות, אני לא מבינה את הזלזול שלך בקיומו של המחקר שמתבצע באוניברסיטה ובספרייה.
והעניין הוא ש(א) מצאו כבר מעט סיבים (ואני לא אומרת את זה רק על סמך הודעת האגודה), כן זה לא ברמה גבוהה (על פי תקן אמריקאי), אבל זה קיים באוויר, כלומר, יש תהליך של התפוררות שדורש טיפול (והנה, מטפלים בו) (ב) כשיש מפגע כזה צריך להודיע לאנשים שמגיעים למקום. את הנזק של האסבסט נראה רק בעוד 20-30 שנים, וזה נזק שאתה לא יכול להיות מודע אליו אלא אם כן אתה יודע לזהות אסבסט או אם אמרו לך שיש סכנה כזו בבניין. מן הראוי לפעול באמת בשקיפות (ולא כפי שצויין בהודעה של האוניברסיטה. אין לי ספק שההודעה יצאה היום בעקבות פניה של תקשורת מקומית ובעקבות הפרסום של האגודה) ולהגיד לאנשים: תדעו שיש פה סכנה לזיהום, לא גבוה (הרי אם היה גבוה אני מניחה שהיו סוגרים את הבניין כבר עכשיו), אבל הוא קיים. כמו שאתה חופשי להחליט אם לצאת לרחוב ולנשום את האוויר המזוהם ולהשתמש בטלפון הסלולרי תוך ידיעה לסכנות, כך צריך גם במקרה הזה. זה כל מה שאני דורשת: שקיפות. וזה לא היה. השיחות התנהלו בשקט, שמועות הסתובבו והעניין לא נחשף. זה פשוט לא בסדר (ומעיד, אולי, על מדיניות? אילו סכנות נוספות יש באוניברסיטה?).

ויש אנשים, תאמין או לא, שמבלים בספרייה יותר מכמה שעות, יש אנשים שמגיעים לספרייה בשמונה וחצי בבוקר והולכים בשבע וחצי בערב, ובין לבין (כשהם לא יוצאים להפסקות צהריים, למשל), הם עוסקים בלימודים ובמחקר שלהם. ותאמין לי, אני לא היחידה שעושה את זה. אז אני מבינה, אתה לא מבלה בספריה, אל תלזל באלו שכן יושבים לומדים וחוקרים בה.

ברצינות, אני לא מבין את חוסר הבנת הנקרא שלך שלא גילו זיהום ועושים זאת כחלק מחוק חדש.

רק בריאות (אהם, אהם... שיעול שיעול :mellow:).

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים