מעבר לתוכן

מדעי המוח

1 reply to this topic

#1 אורח - chen

אורח - chen
  • אורחים

פורסם 17/03/2013 - 02:47

שלום לכם

אחרי בדיקה מעמיקה באתר של האוניברסיטה לא הצלחתי להבין האם התואר בקוגניציה בב.ג הוא מדעי?
זה מקסים שמשלבים פסיכולוגיה ופילוסופיה אבל בשטח מה היקף המעבדות במהלך הלימודים, ובכלל ההכשרה שמקבלים התלמידים היא יותר פסיכולוגית או יותר מדעית?

תודה

#2 אורח - yam

אורח - yam
  • אורחים

פורסם 17/03/2013 - 18:49

מדעי המח זה תחום רחב יחסית, שכולל גישות מחקר שונות מהתחומים של פסיכולוגיה וקוגניציה, ביולוגיה, רפואה, וגם מדעי המחשב. בפסיכולוגיה וקוגניציה המחקר מבוסס לרוב על חקר של התנהגות אבל אני מודה שזה לא התחום שלי. בביולוגיה (כן התחום שלי) המחקר הוא הרבה יותר "מדעי" כהגדרתך.

לתואר ראשון יש בבן-גוריון שתי תוכניות עיקריות שאני מכיר:

-פסיכולוגיה וקוגניציה: הידע הכלים העיקריים הם התנהגותיים.

-תכנית משולבת ביולוגיה-פסיכולוגיה: תכנית חדשה יחסית (שנה שנתיים) שבה התואר הוא בעצם שילוב של שני התארים ביולוגיה ופסיכולוגיה, רק יותר מכוןן למדעי המוח. צירפתי לינק לשנתון של המחלקה למדעי החיים (ביולוגיה) שבו יש גם את פירוט הקורסים של התכנית המשולבת. למרות שהתכנית הזאת לא הייתה קיימת כשאני התחלתי ללמוד, היא נראית לי מאוד מעניינת ושווה לברר עליה קצת. אני לא יודע מה המשמעות שלה מבחינת תואר שני בפסיכולוגיה, או כמה היא עמוסה, אבל מהפירוט של הקורסים, לפחות לתואר שני בביולוגיה או מדעי הבריאות בתחום של חקר המוח זה נראה לי מעולה.

השנתון של ביולוגיה:

http://in.bgu.ac.il/...2013/Page13.pdf

בצהלחה

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים