לימודים השנה או שנה הבאה? - הנדסת חשמל - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

לימודים השנה או שנה הבאה?

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 אורח - עידו

אורח - עידו
  • אורחים

פורסם 12/07/2013 - 15:33

שלום!

אני רוצה ללמוד הנדסת חשמל, כנראה בבאר שבע, וכנראה השנה. בסכם אני עומד, אבל יש לי כמה שאלות שאולי תוכלו לעזור לי לענות עליהן.

1. בעבר שמעתי שהרמה באוניברסיטה בתארי ההנדסה הינה ירודה יחסית לרמה של אותם תארים באוניברסיטאות הגדולות המקבילות (טכניון ותל אביב). הבנתי שחלה עליית רמה והתגובות שאני שומע עכשיו הינן שונות, כאשר אנשים טוענים שהרמה שווה לאת"א, אם לא יותר גבוהה ממנה. האם זה נכון, או שאני סתם מספר פה סיפורים?

2. אני מאוד רוצה להצליח להנות מהאווירה בבאר שבע בתואר, ולכן אני מחפש דרכים לרווח את התואר מעט. חשבתי להתחיל ללמוד בתל אביב באפריל ואז לעבור לבאר שבע ולהתחיל בשנה הבאה, כאשר אני כבר מתחיל לקחת קורסים מהסמסטר השני בסמסטר א', וככה מקדם את התואר מההתחלה לסוף, ומוריד לעצמי איזה קורס בסמסטרים הראשונים. האם הרעיון נשמע הגיוני? אני יודע שבתל אביב או בטכניון הדבר אפשרי, אבל השאלה היא אם קורסים מסויימים קיימים בשני הסמסטרים בבאר שבע, כך שאוכל לשחק עם המערכת קצת.

תודה רבה!

#2 אורח - רועי

אורח - רועי
  • אורחים

פורסם 12/07/2013 - 21:11

לא מזמן מנכ"ל אפ"ל אהרון אהרון אמר ש90 באתא שווה ערך ל 86 באבג...תסיק מזה מה שתסיק.

התואר כאן רחוק מאוד מלהיות קל.....

http://www.calcalist...3600891,00.html

#3 אורח - עידו

אורח - עידו
  • אורחים

פורסם 14/07/2013 - 21:24

תודה על התגובה, אבל עם כל הכבוד מהנתון הזה מה שאני מסיק הוא שהערך של התואר נובע פה לא מאיכות הלימודים, אלא ההפך. כמה שהתואר יותר קשה לסיום, כלומר שהלימודים פחות טובים ויותר קשים, התואר נחשב יותר - לא כתואר, אלא כבוגר שהצליח לסיים אותו. לא מסכים?

#4 אורח - רועי

אורח - רועי
  • אורחים

פורסם 15/07/2013 - 14:55

שלום!

אני רוצה ללמוד הנדסת חשמל, כנראה בבאר שבע, וכנראה השנה. בסכם אני עומד, אבל יש לי כמה שאלות שאולי תוכלו לעזור לי לענות עליהן.

1. בעבר שמעתי שהרמה באוניברסיטה בתארי ההנדסה הינה ירודה יחסית לרמה של אותם תארים באוניברסיטאות הגדולות המקבילות (טכניון ותל אביב). הבנתי שחלה עליית רמה והתגובות שאני שומע עכשיו הינן שונות, כאשר אנשים טוענים שהרמה שווה לאת"א, אם לא יותר גבוהה ממנה. האם זה נכון, או שאני סתם מספר פה סיפורים?

2. אני מאוד רוצה להצליח להנות מהאווירה בבאר שבע בתואר, ולכן אני מחפש דרכים לרווח את התואר מעט. חשבתי להתחיל ללמוד בתל אביב באפריל ואז לעבור לבאר שבע ולהתחיל בשנה הבאה, כאשר אני כבר מתחיל לקחת קורסים מהסמסטר השני בסמסטר א', וככה מקדם את התואר מההתחלה לסוף, ומוריד לעצמי איזה קורס בסמסטרים הראשונים. האם הרעיון נשמע הגיוני? אני יודע שבתל אביב או בטכניון הדבר אפשרי, אבל השאלה היא אם קורסים מסויימים קיימים בשני הסמסטרים בבאר שבע, כך שאוכל לשחק עם המערכת קצת.

תודה רבה!

זה רק היה תגובה לשורה הזו וסתם כדי שלא תחשוש מרמה ירודה...

לגבי איכות הלימודים, שמעתי הרבה דברים לכאן ולכאן...

צריך להתחשב בכמה פרמטרים :(לאו דווקא עפ"י סדר חשיבות)

א. רמת ההוראה ואיכות המרצים.

ב.כמות המרצים ביחס לכמות הסטודנטים.

ג. הרמה הנדרשת בתואר(קושי).

ד. גיוון והכוונה למחקר(לרוצים בכך).

עפ"י הקריטריונים האלו ועפ"י חוות דעת של גורמי תעשייה (וייתכן מאוד גם של המל"ג), אב"ג היא אחת משלוש האוניברסיטאות הגדולות וככל הנראה השניה ברמת קושי התואר.

לגבי המשפט : "התואר נחשב יותר לא כתואר אלא כבוגר שהצליח לסיים אותו", קצת קשה להתייחס אליו מאחר ואתה צריך לזכור שגם המנהל הבכיר ביותר בכל עבודה, היה פעם סטודנט...

הם יודעים איפה הרמה גבוהה ואיפה "מחפפים".

גילוי נאות: אני מתחיל ללמוד פה השנה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים