מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

מיידלע

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 קוסמת

קוסמת

משתמש טרי

• רשומים
  • 24 הודעות:

פורסם 03/08/2005 - 14:24

קופצת גבוה
לנתק עצמי מאמא אדמה
לעקור את רגליי המשתרשות

כסביבון ממונע
על קרוסלת החיים

לבל אחמיץ

את זמזום היתוש
הזומם את דמי

גופי המרצד
מקונן בחשאי

בוחל בי
המגביהה כריות בשנתי

כנגד הגסיסה
כנגד השקיעה בתהום האפאטיות

הטרמוסטט של מזגי
מסרב להיעצר על הטמפרטורה הנכונה

בה אפשק את רגליי
ואעתר לד"ר גושטל
המתחנן "מיידלע, תרפי"
LIFE'S A BITCH

או בתרגום חופשי: החיים הם חוף:)

#2 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 03/08/2005 - 22:55

לא הבנתי את מהות השיר. גם לא הבנתי את:

"לבל אחמיץ

את זמזום היתוש
הזומם את דמי"

"בה אפשק את רגליי
ואעתר לד"ר גושטל
המתחנן "מיידלע, תרפי""

שיר עם מסר כללי או שמא אישי-פנימי?
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#3 קוסמת

קוסמת

משתמש טרי

• רשומים
  • 24 הודעות:

פורסם 04/08/2005 - 00:24

אי אפשר להסביר הכל
וזה אכן קצת אבסטרקטי.
מכיר את התחושה שאתה פתאום עובר מ"טייס אוטומטי" למצב ידני ואתה חושב "וואוו אני כבר בן 25! עברה איזה חצי שנה ולא הספקתי למצות אותה בכלל ולא סימנתי את הרגעים שקרו לי בהם זמנים יפים " לי זה קורה הרבה שחולפים על פני הרגעים האלה שאני תמיד מבטיחה לעצמי שאני אשים אלהם לב. כמו למשל ערב הופעה של שם טוב לוי בה ממש נהנתי מהצלילים.
זה מבחינתי זמזום היתוש, זה הזמן המתקתק שחולף כהרף עין.
וד"ר גושטל זה הגניקולוג שמציין שאם לא ארפה לא יוכל לבדוק אותי אבל הוא אבטיפוס לכל השאיפה הזו להרפות ולא לנסות לאחוז את החיים בביצים כל הזמן. "לזרום" בלי לחשוב בלי לנתח. ואני כמובן ממשיכה להעלות חרס בידי. כלומר לשבור את הכלים תמיד תמיד ולא לתת לחיים להוביל אותי כמו סוס אלא משתדלת להתפרע לפחות פעם אחת ביום למרוד במשהו ולנסות להוביל את החיים ולשלוט רק במשהו אחד קטן. רק ניצחון אחד קטנטן מול החיים בהם אני סתם יצור קטן וחולף. ולא מתכוונת לצקת לתוכם דת כדי להרגיש קצת יותר משמעותית.

לסיכום מסר אישי לגמרי שמקווה שגם הכללי יצליח להבין ולחוש משהו רק לרגע אחד קטן שנחוש בו חמלה ואז נשכח ונישכח.
LIFE'S A BITCH

#4 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 04/08/2005 - 01:22

מכיר את התחושה שאתה פתאום עובר מ"טייס אוטומטי" למצב ידני ואתה חושב "וואוו אני כבר בן 25! עברה איזה חצי שנה ולא הספקתי למצות אותה בכלל ולא סימנתי את הרגעים שקרו לי בהם זמנים יפים "  לי זה קורה הרבה שחולפים על פני הרגעים האלה שאני תמיד מבטיחה לעצמי שאני אשים אלהם לב. כמו למשל ערב הופעה של שם טוב לוי בה ממש נהנתי מהצלילים.
זה מבחינתי זמזום היתוש, זה הזמן המתקתק שחולף כהרף עין.
וד"ר גושטל זה הגניקולוג שמציין שאם לא ארפה לא יוכל לבדוק אותי אבל הוא אבטיפוס לכל השאיפה הזו להרפות ולא לנסות לאחוז את החיים בביצים כל הזמן. "לזרום" בלי לחשוב בלי לנתח. ואני כמובן ממשיכה להעלות חרס בידי. כלומר לשבור את הכלים תמיד תמיד ולא לתת לחיים להוביל אותי כמו סוס אלא משתדלת להתפרע לפחות פעם אחת ביום למרוד במשהו ולנסות להוביל את החיים ולשלוט רק במשהו אחד קטן. רק ניצחון אחד קטנטן מול החיים בהם אני סתם יצור קטן וחולף. ולא מתכוונת לצקת לתוכם דת כדי להרגיש קצת יותר משמעותית.

<{POST_SNAPBACK}>

אכן קוסמת. (תרתי משמע)

ממש התרגשתי ממה שרשמת למעלה, הרגשתי שאני כתבתי את זה
כשהייתי קטן 5-10 היו לי איזה חמש פעמים , שעצרתי את כל המחשבות, ואמרתי לעצמי: תזכור את הרגע הזה. תנציח אותו. תשתלט על הזמן שבורח. תזכור איפה עמדה המיטה, השולחן, איזה זוויות היו לאורות המכוניות שנכנסו דרך התריסים.. הייתה לי תחושה שזה יעזור לי להבין דברים (היו לי אז כל מיני שינויים מאוד גדולים)

הדוקטרינה שלי אומרת שתמיד הכי טוב לעשות את מה שנותן הרגשה טובה. אם צריך להתפרע, אז יאללה בלאגן, ואם צריך להיות בדיכי כמה ימים, אז סבבה. או כמו שאמר קהלת, עת לכל דבר.
ה'לתפוס' נובע לדעתי מפחד. לא יודע בדיוק ממה, אבל נראה לי שזה זה.
חוצמזה, אתם יכולים להגיד לי מזל טוב (25 וחמישה שביעיות של שבוע)

#5 קוסמת

קוסמת

משתמש טרי

• רשומים
  • 24 הודעות:

פורסם 04/08/2005 - 11:09

בפחד אני מבינה
לפעמים זה מזכיר לי את הויכוח עם עצמי על האם יותר טוב להיות חכם או טיפש. בסופו של דבר אני מאוד רגישה וחיי עוברים עלי במן פחד מתמיד מפני כל הדברים שאני מספיק חדה לקלוט.
בסופו של דבר אני משכנעת את עצמי שעדיף לעבור את החיים במצב חכם ורגיש אבל בדר"כ יש איזה קול שקורא לי להיות כמו כל האנשים הפשוטים שלא מייגעים את מוחם במחשבות באופן תדיר. אלו שמצליחים אשכרה "לחיות" במקום "לדבר על לחיות"...
אבל כיף לראות שיש עוד אנשים שמציקים לחיים.
וכמובן שלכל דבר יש את העת הנכונה. אבל- שאני אחכה לעת הנכונה????
HELL NOT!
אני אשלוט, מ-ה ל-א?......
LIFE'S A BITCH

#6 עמיאל גל

עמיאל גל

כסף

• רשומים+
  • 1200 הודעות:

פורסם 04/08/2005 - 14:27

קוסמת, מי כמוני מכיר את המצב שלך.
בואי אני אגיד לך משהו, עם כל המחשבות ועם כל ההכל- תלמדי להרפות(ונראה לי שאת יודעת ופשוט לא יודעת איך לעשות את זה) זו הדרך היחידה.
אני לא אומר להיות ספונטנים לחלוטין ולא לחשוב על הדברים שאת עושה כי הבגרות מתחילה ברגע שחושבים על משהו, רואים אם מתאים או לא ואז מחליטים, אלא חצי חצי.
אני חושב שכשתהיי בסביבה נכונה את תראי על מה אני מדבר, לא בכל מצב משתחררים, משתחררים כשאפשר וכשצריך.
נו מה, אכן, הבורות היא אושר במידה מסויימת אבל אני בספק אם את רוצה אותה ;)

עמיאל.
זו דעתי בכל אופן, ושיר טוב אז... :)
שיהיה...

#7 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 04/08/2005 - 16:15

בסופו של דבר אני משכנעת את עצמי שעדיף לעבור את החיים במצב חכם ורגיש אבל בדר"כ יש איזה קול שקורא לי להיות כמו כל האנשים הפשוטים שלא מייגעים את מוחם במחשבות באופן תדיר. אלו שמצליחים אשכרה "לחיות" במקום "לדבר על לחיות"...

<{POST_SNAPBACK}>

עברתי את השלב הזה אחרי י"ב אז למדתי פילוסופיה בתיכו וגיליתי את הרציונליות. ניתחתי כל דבר, חישבתי כל דבר ונדמה היה שהפסקתי להרגיש ולחוות. אני שמח שזה לא כל-כך כך היום.

זה מזכיר לי קצת את ז'אן ז'אק רוסו שדיבר על ה- pure savage, הפרא האציל.
אותו חקלאי-חלכאי שלא מטריד את עצמו בענייני הרוח ובעניינים שברומו של עולם וחי את הנאות החיים ללא טרדות הרציונליות.
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#8 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 04/08/2005 - 17:22

טוב, קראתי את כל התגובות שבאו אחרי השיר וקצת איבדתי ריכוז(:

אהבתי את השיר מאוד: את סגנון הכתיבה, בחירתהמילים, ההפסקות שבאו בין כל שתיים-שלוש שורות (למרות שיש משהו בעניין שבכל זאת הפריע לי ממש מעט. ההרגשה שאולי הרווחים האלה לא מתוזמנים כראוי. לא משהו קונקרטי, ובטח שלא משהו רע).

לגבי השימוש ב"מיידלע". אותנטי מאוד, נכון, אבל ממש זרק אותי מהרגשת הניקיון והחדות של השיר אל אווירה זקנה, קצת גסת רוח. ולא אהבתי את זה כ"כ. גם מסקרן אותי לדעת למה דווקא המילה הזו נבחרה לשמש כשם השיר.
האיזכור של ד"ר גושטל היה מעולה. ואחרי שקראתי את ההערה שכתבת לשיר (כתגובה לסימבה) בכלל הייתי חייבת לקרוא את זה שוב ושוב.

בקיצור, וסליחה על התגובה הארוכה, אהבתי מאוד. שיר נהדר(:

#9 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 04/08/2005 - 20:09

אבל- שאני אחכה לעת הנכונה????
HELL NOT!
אני אשלוט, מ-ה ל-א?......

<{POST_SNAPBACK}>

זה בדיוק העיניין, תקשיבי לעת הנכונה שלך!! או כמו אחד השירים שלי שהרעיון שלו להקשיב לקצב של הלב ולא לזה של השעון.

אלו שמצליחים אשכרה "לחיות" במקום "לדבר על לחיות"...

<{POST_SNAPBACK}>

ואם המסקנה של הדיבורים היא שצריך להתחיל לחיות?
אז אפשר להתחיל להשתולל !!

הקצוות נפגשים.
מה זה אומר?
לדעתי הפתגם "מרבה חוכמה מרבה דאגה" אינו מדוייק (בדיוק כמו 'צדיק ורע לו, רשע וטוב לו')
לדעתי הנוכחית, יש שלב של חוכמה בו אתה יודע לסנן את הסובב, אבל לא להיות אטום אליו. כך אפשר להנות מסקרנות, אתגרים, חידושים..., אבל בכל זאת לא להיות מוטרד.
בדיוק מה שרשמתי למעלה, בסופו של דבר, הרגשות, והתחושות שלנו זה מה שיש בעולם.
איך הקצוות נפגשים? זה שאינו מוטרד מכלום בגלל בורות, וזה שלמד לסנן את הסובב , שניהם עושים חיים משוגעים!!
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#10 קוסמת

קוסמת

משתמש טרי

• רשומים
  • 24 הודעות:

פורסם 09/08/2005 - 11:21

תודה על תשומת הלב וההארות.
אממ המילה מיידלע זה הרב שלי באולפנא הדתית בה עשיתי תיכון.
זה מסמל בעיני את הסופר אגו, את דרישות החברה. את "כולם".
ויש בזה משהו גם גס. כי הרב הזה היה בוחן אותי מלמעלה למטה וגורם לי להרגיש מלוכלכת ופרוצה. וגם גניקולוג יש בו את אלמנט החדירה פשוטו כמשמעו , וגם הוא מותיר אותי בהרגשה מחוללת.

מקווה שעניתי.....
LIFE'S A BITCH

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים