מעבר לתוכן

תמונה

ישוב סטודנטים חדש

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 איש החול

איש החול

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 157 הודעות:

פורסם 03/04/2004 - 04:27

מישהו יודע משהו על כוונה לפתח יישוב חדש בנגב במיוחד לאוכלוסיית הסטדנטים בנגב??
"שלום רב שובך, ציפורה נחמדת, מארצות החום אל חלוני." (ח.נ. ביאליק)

ויפה שעה אחת קודם...

#2 rotem_y

rotem_y

סייען לעוזר למשנה לסמנכ"ל הפורום

• גנרלים בדימוס
  • 3012 הודעות:

פורסם 03/04/2004 - 05:49

עמותת "איילים" (אם אני לא טועה בשם) , מקימה ישוב במרחק 20 דקות מב"ש לכיוון שדרות, הרעיון הוא ליישב בו סטודנטים, שייקבלו מגורים ואם אני לא טועה גם מלגת לימודים ובתמורה ייתנו 4 שעות מעורבות חברתית + 140 שעות על פרוייקט או משהו כזה, יהיו הסעות חינם מספר פעמים ביום ובסה"כ הפרוייקט עושה רושם מאוד חיובי
אני לא אלכוהוליסט , אני סתם שתיין, אלכוהוליסטים הולכים לפגישות...

#3 איש החול

איש החול

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 157 הודעות:

פורסם 03/04/2004 - 20:06

תודה.
יש לך עוד פרטים???

אשמח לתשובה מכל מי שיודע .
"שלום רב שובך, ציפורה נחמדת, מארצות החום אל חלוני." (ח.נ. ביאליק)

ויפה שעה אחת קודם...

#4 אורח - גל

אורח - גל
  • אורחים

פורסם 12/04/2004 - 21:10

לא לכיוון שדרות, אלא 20 דקות דרומה לכיוון שדה בוקר. הכפר יקרא כפר עדיאל והוא יוקם בסמוך לישוב אשלים. פרטים לגביי העמותה אפשר לקבל ביחידה למעורבות חברתית, טל- 086461685

#5 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 12/04/2004 - 21:26

לא לכיוון שדרות, אלא 20 דקות דרומה לכיוון שדה בוקר. הכפר יקרא כפר עדיאל והוא יוקם בסמוך לישוב אשלים. פרטים לגביי העמותה אפשר לקבל ביחידה למעורבות חברתית, טל- 086461685

ממש לפני דקה הסתיימה כתבה על הכפר הזה בערוץ 2...
תמונה מצורפת
"I'm out there Jerry and loving every minute of it."

קינמונים להמונים

:מסמיק:
קריימר, אתה מספר 1!!!!

#6 airJordan

airJordan

המרחף בשחקים

• רשומים+
  • 9866 הודעות:

פורסם 12/04/2004 - 21:59

כן גם אני ראיתי....נשמע לא רע

#7 MayaA

MayaA

מיה, בלי א' !!!!

• רשומים+
  • 7500 הודעות:

פורסם 13/04/2004 - 02:17

דבר שלא הזכירו בכתבה שצרם לי אישית היה שלא הסבירו ע"ש מי זה כפר עדיאל...

כפר הוא ע"ש עדיאל צוובנר שהיה מהמקימים ונפטר טרם זמנו....
תמונה מצורפת
"וכאשר ישתרעו לפניך דרכים רבות ולא תדעי באיזו מהן ללכת,

אל תבחרי באחת באקראי, אלא התיישבי על מקומך והמתיני.

נשמי נשימה עמוקה שופעת אמונה, כפי שנשמת ביום צאתך לאוויר העולם,

אל תניחי לדבר להסיח את דעתך, המתיני עוד ועוד.

שבי במקומך, בדממה, והקשיבי לקול ליבך.

וכאשר ידבר איתך, קומי ולכי לאשר יישאך" / סוזאנה תמרו, ללכת בעקבות הלב

הבלוג שלי

#8 eman

eman

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 464 הודעות:

פורסם 13/04/2004 - 05:14

גם אני ראיתי, ולי זה דוקא כן נשמע רע.

קודם כל, על מה הם מוציאים 2 מיליארד דולר :eyes:
אין דברים יותר חשובים /שאפשר לעשות בכל כך הרבה כסף?!

דבר שני, אם כל כך חשוב להם לעזור לעיירות הפיתוח בלה בלה בלה, למה הם צריכים ישוב אליטיסטי מתבדל? כבר לא נאה להם לגור העיירות הפיתוח שכל כך חשובות להם, או סתם בשכונה ד' בבאר שבע?

דבר שלישי, וזה כבר לא אשמתם, אלא אשמת הממשלה שכל כך רוצה בייקרים - זה מרתיח אותי שמצד אחד מפתים אזרחים יהודים בעזרת 2 מיליארד דולר לגור בכל מיני חורים בנגב בשביל "להגשים את חזון בן גוריון בלה בלה בלה", אבל באותו זמן, מגרשים מאותם מקומות אזרחים אחרים, בדואים, שדוקא כן רוצים לגור שם ולהתפרנס מחקלאות. לא מכירים בישובים שלהם (כי "אי אפשר לכל מי שרוצה לדאוג לתשתיותף, חשמל מים וכו'". אלא כמובן אם הוא "חלוץ ציוני" מ"מיטב הנוער" שרוצה |להגשים את חזון בן גוריון"), הורסים להם את הבתים, ומרססים להם את השדות ברעל שהורג את היבולים (ואןלי גם פוגע בבני אדם, אבל זה רק בדואים, אז זה כנראה לא נחשב). ואני רק אזכיר שמה שהממשלה רוצה זה לרכז אותם בעוד 7 עיירות נוסח סוואטו, בלי תשתית, בלי מקורות פרנסה שייהפכו לכר לפשע וקיצוניות דתית, כמו שבע העיירות שהממשלה בנתה בחוכמתה האינסופית בשנות ה70. :זועם:
"מי שלא קומוניסט בגיל 20 - אין לו לב. מי שעדייין קומוניסט בגיל 40 - אין לו שכל"

#9 האיש הירוק

האיש הירוק

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 417 הודעות:

פורסם 15/04/2004 - 02:02

גם אני ראיתי, ולי זה דוקא כן נשמע רע.

קודם כל, על מה הם מוציאים 2 מיליארד דולר :eyes:
אין דברים יותר חשובים /שאפשר לעשות בכל כך הרבה כסף?!

דבר שני, אם כל כך חשוב להם לעזור לעיירות הפיתוח בלה בלה בלה, למה הם צריכים ישוב אליטיסטי מתבדל? כבר לא נאה להם לגור העיירות הפיתוח שכל כך חשובות להם, או סתם בשכונה ד' בבאר שבע?

דבר שלישי, וזה כבר לא אשמתם, אלא אשמת הממשלה שכל כך רוצה בייקרים - זה מרתיח אותי שמצד אחד מפתים אזרחים יהודים בעזרת 2 מיליארד דולר לגור בכל מיני חורים בנגב בשביל "להגשים את חזון בן גוריון בלה בלה בלה", אבל באותו זמן, מגרשים מאותם מקומות אזרחים אחרים, בדואים, שדוקא כן רוצים לגור שם ולהתפרנס מחקלאות. לא מכירים בישובים שלהם (כי "אי אפשר לכל מי שרוצה לדאוג לתשתיותף, חשמל מים וכו'". אלא כמובן אם הוא "חלוץ ציוני" מ"מיטב הנוער" שרוצה |להגשים את חזון בן גוריון"), הורסים להם את הבתים, ומרססים להם את השדות ברעל שהורג את היבולים (ואןלי גם פוגע בבני אדם, אבל זה רק בדואים, אז זה כנראה לא נחשב). ואני רק אזכיר שמה שהממשלה רוצה זה לרכז אותם בעוד 7 עיירות נוסח סוואטו, בלי תשתית, בלי מקורות פרנסה שייהפכו לכר לפשע וקיצוניות דתית, כמו שבע העיירות שהממשלה בנתה בחוכמתה האינסופית בשנות ה70. :זועם:

לא הבנתי אם כפר עדיאל זה ההרחבה של קיבוץ אשלים או לא.

אם זה הרחבה זה בסדר, אם זה לא אז אני די בטוח שזה על אדמה שהבדואים טוענים לזכות עליה (כמו היישוב החדש "גבעות בר" שבנוי במקרה על אדמותיו המקוריות של שבט אל עוכ'בי).

ב. לפחות ממה שראיתי בתוכניות, היישובים הבדואים החדשים מתאימים קצת יותר לאורח החיים שלהם (תוכננו בשיתוף איתם, מאפשרים ניהול אורח חיים חצי כפרי ועוד) את בעיית התעסוקה לצערי לא מנסים לפתור לא ביישובים הערבים ולא ביישובים היהודים.
אמיר ויגודסקי
amir_v@hotmail.com
053-253866

אפשר לרמות חלק מהציבור כל הזמן, ואת כל הציבור חלק מהזמן. אבל אי אפשר לרמות את כל הציבור כל הזמן (לינקולן)

#10 אורח - אדוארד פחימה

אורח - אדוארד פחימה
  • אורחים

פורסם 25/04/2004 - 19:00

מה הפורום הזה אמור להביע? :זועם: אני הולך לפרום כאן מישהו.

#11 אורח - רבי אברהם פחימה (אין קשר למשתמש

אורח - רבי אברהם פחימה (אין קשר למשתמש
  • אורחים

פורסם 25/04/2004 - 19:05

:blink: אמר רגלה של זו עולה אין כולה עולה אלא אותה הרגל בלבד מה יעשה לה תמכר לחייבי עולות חוץ מרגלה ודמיה חולין דברי ר' מאיר. רבי יהודה ור' יוסי ורבי שמעון אומרים אין כולה עולה. אמר רבי נראין דברי ר' יהודה בדבר שאין הנשמה תלויה בו ודברי רבי יוסי ורבי שמעון בדבר שהנשמה תלויה בו.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים