מעבר לתוכן

אג'ל: משחק פירמידה?

• Please log in to reply
265 replies to this topic

#1 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 03/11/2006 - 20:08

בת דודה שלי נכנסה עכשיו למשהו שנשמע לי כמו הונאה שיום אחד תגיע לאמנון לוי או רפי גינת. היא הצטרפה כסוכנת מכירות של חברה בינלאומית בשם אג'ל (AGEL) שמייצרת ויטמינים וכל מיני מוצרי אנטי-אייג'ינג בצורת ג'ל. זה כבר רע, כי כל תוספי המזון האלה לא באמת עוזרים (ואולי אפילו מזיקים). היא היתה צריכה לשלם אלף דולר כדי להיכנס לזה, ובכל חודש היא חייבת למכור מוצרים ב-200 דולר לפחות, ואם היא לא מצליחה, היא חייבת לשלם לחברה את ה-200 דולר. אבל נראה שהעיקר הוא לא רק מכירה, אלא גם גיוס של חברים (או "סוכני מכירות") חדשים.

היא בטוחה שהיא תתעשר מזה, לי נראה שהיא תתרושש מזה. מישהו יודע יותר על החברה הזאת?

#2 Edward

Edward

Docendo Discimus

• רשומים+
  • 920 הודעות:

פורסם 03/11/2006 - 20:28

בת דודה שלי נכנסה עכשיו למשהו שנשמע לי כמו הונאה שיום אחד תגיע לאמנון לוי או רפי גינת. היא הצטרפה כסוכנת מכירות של חברה בינלאומית בשם אג'ל (AGEL) שמייצרת ויטמינים וכל מיני מוצרי אנטי-אייג'ינג בצורת ג'ל. זה כבר רע, כי כל תוספי המזון האלה לא באמת עוזרים (ואולי אפילו מזיקים). היא היתה צריכה לשלם אלף דולר כדי להיכנס לזה, ובכל חודש היא חייבת למכור מוצרים ב-200 דולר לפחות, ואם היא לא מצליחה, היא חייבת לשלם לחברה את ה-200 דולר. אבל נראה שהעיקר הוא לא רק מכירה, אלא גם גיוס של חברים (או "סוכני מכירות") חדשים.

היא בטוחה שהיא תתעשר מזה, לי נראה שהיא תתרושש מזה. מישהו יודע יותר על החברה הזאת?

מדובר על תחום שנקרא שיווק רשתי או שיווק רב שכבתי. זה אומר באופן בסיסי שבמקום שהחברה תוציא כסף על חנויות ופרסום היא מוכרת את המוצרים בשיטת חבר מביא חבר, כשמישהו משתמש במוצרים ומספר לחבריו, ומתוגמל על כל שימוש במוצרים שעליו סיפר לחבריו.
מקור המשיכה העיקרי הוא האפשרות ליצור מן ארגון של אנשים מתחתיך שאתה מתוגמל על השימוש שלהם במוצרי החברה.
השיטה נראית במבט ראשון כמו סוג של מזימת פירמידה, אבל האמת היא שהשיטה פועלת בעולם כמה עשרות שנים בהצלחה יחסית, אם כי שיווק רשתי לא ממש חוקי בחלק מהעולם בגלל שהוא על גבול הפירמידה מבחינות מסוימות.

השאלה העיקרית צריכה להיות כזו - האם בת הדודה שלך אוהבת את המוצרים והייתה משתמשת בהם גם ללא כל העניין של ההזדמנות העיסקית עבורה? אם כך, הרי שאין מה לדאוג.
אבל אם העניין העיקרי הוא בעובדה שהיא מצפה להכניס עוד אנשים לעסק כדי להרויח והשימוש במוצרים הוא משני, לדעתי זה לא מוסרי וייגמר בהפסד של הרבה זמן ועשרת אלפים שקלים לערך. אני מדבר מנסיון אישי והייתי מעורב בפעילות של שיווק רשתי מספר חודשים, עד שהגעתי למסקנות אותן פרטתי.

אל תהיה מופתע אם תשמע את בת דודתך ואנשים אחרים מגנים בעוז על החברה והשיטה ומכריזים כי זו מתת האל לאנושות - זה סינדרום פסיכולוגי מוכר ורק נסיון אישי יכול להושיע - תן לבת דודתך להתנסות.

מבחינה אובייקטיבית סיכויי ההצלחה\כישלון בשיווק הרשתי דומים לאלו שבעולם העיסקי הרגיל - כך ש90% לא יצליחו. אולי בת דודתך תהיה בין ה-10% ואולי לא. אני לא בטוח אישית איפה עובר הגבול המוסרי בין מכירה לגיטימית של מוצר בשיטת חבר מביא חבר לבין דחיפה של מכרים וידידים אל תוך שיטה שברוב המקרים תביא רק הפסדים וזמן אבוד, ולכן אינני עוסק בכך עוד.

לסיכום - אין מה לעשות לדעתי. המניפולציה הפסיכולוגית של החברות הללו חזקה ורב שלבית, ואין טעם לדבר בהיגיון. תן לדברים לזרום כל עוד שום דבר חמור מדי לא מתרחש, ותהיה אופטימי - אולי עוד ייצא מזה משהו. :מתגלגל:

תמונה מצורפת

אתר פיננסי למשקיעי ערך: www.long.co.il
האתר מכיל דיונים על השקעות ספציפיות, מאמרים, ספרים ומונחים.

#3 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 03/11/2006 - 21:49

אתה מכיר את הפירסומת לשקדי מרק, לפעמים המרק הוא רק תירוץ. אז פה זה אותו דבר, מדובר בפרמידה, יש כמובן מוצרים ותוכנית עיסקית וספרים רבים על כמה זה מוצלח אבל בסופו של דבר אנשים לא מוכרים את המוצר כי הם מאמינים שהוא כזה טוב ולא נכנסים לרשת כי הם חושבים שהם ימכרו הרבה ממנו. הם נכנסים כי הם מאמינים שהם ישכנעו עוד אנשים להיכנס מתחתיהם ולמכור והם יקבלו כסף בלי לעבוד.
בסופו של דבר זה אולי חוקי אבל כסף לא סביר שהיא תראה מזה, מדובר כאן בסך הכל בעיקרון ה"טיפש יותר" כמו שאתה קונה מניה שאתה יודע שלא שווה את מה שאתה משלם תמורתה אבל מאמין שיש מישהו טיפש יותר שישלם עליה אפילו יותר, ככה בשיווק הרישתי, הכול בנוי על הכנסת דם חדש למערכת ובסוף המערכת קורסת.
יש מעט מאוד מוצרים שיכולים באמת להימכר כך לאורך זמן.
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#4 Edward

Edward

Docendo Discimus

• רשומים+
  • 920 הודעות:

פורסם 03/11/2006 - 22:22

מדובר כאן בסך הכל בעיקרון ה"טיפש יותר" כמו שאתה קונה מניה שאתה יודע שלא שווה את מה שאתה משלם תמורתה אבל מאמין שיש מישהו טיפש יותר שישלם עליה אפילו יותר, ככה בשיווק הרישתי, הכול בנוי על הכנסת דם חדש למערכת ובסוף המערכת קורסת.
יש מעט מאוד מוצרים שיכולים באמת להימכר כך לאורך זמן.

לא מדויק, מדובר בסוג של פירמידה, אבל כזו ששומרת על יציבות לאורך עשרות שנים כשאלו מלמטה הם המשתמשים ומי שעושה את הכסף זה מי שנכנס לפירמידה מוקדם וצרף הרבה אנשים. החברות הללו עוברות מדינה מדינה, ולאחר שהתנופה הראשונית הסתיימה הם מתמקדים במדינות חדשות והתהליך חוזר חלילה. יש כאן פוטנציאל רווח אם נכנסים מוקדם אבל אני מעריך שזה ספקולטיבי ולדידי לא מוסרי.
בכל אופן שלא יהיה ספק - המוצר הוא אמנם תירוץ אך האנשים משתמשים בו בקביעות - הם מחויבים לרכוש אותו כל הזמן.

תמונה מצורפת

#5 Lilush

Lilush

:מתלהב:

• רשומים+
  • 12178 הודעות:

פורסם 04/11/2006 - 04:20

יהההה, האח התאום של הרבבלוף! :גרוע:

אומרים שבלי רעש אין שקט...

#6 Edward

Edward

Docendo Discimus

• רשומים+
  • 920 הודעות:

פורסם 04/11/2006 - 11:09

יהההה, האח התאום של הרבבלוף! :גרוע:

נכון, ישנן חברות גדולות רבות שפועלות בשיטה הזו, ביניהן הרבלייף, ניקן , סאנריידר, אג'ל, נוסקין וכו'...
תהיו מודעים וזהירים במיוחד, ואל תישאבו בגלל תרגיל פסיכולוגי זה או אחר. תשימו לב טוב טוב שאתם נשארים בראש צלול ועיסקי אם אתם נתקלים בנציג של אחת החברות.

תמונה מצורפת

#7 Lilush

Lilush

• רשומים+
  • 12178 הודעות:

פורסם 04/11/2006 - 17:42

כל עבודה כשכירה שאני צריכה לשלם לה לפני ויותר ממה שהיא משלמת לי - לא מריחה לי טוב... :no:

#8 Edward

Edward

Docendo Discimus

• רשומים+
  • 920 הודעות:

פורסם 04/11/2006 - 20:36

כל עבודה כשכירה שאני צריכה לשלם לה לפני ויותר ממה שהיא משלמת לי - לא מריחה לי טוב... :no:

זו לא עבודה כשכירה.
אם את מצטרפת לחברת שיווק רשתי את בעצם קונה מהם זיכיון ומוצרים והופכת למן פרילנסרית - סוכנת מכירות ברשות עצמך ויכולה באופן פוטנציאלי להקים ארגון שיווק מרושת שאת בראש שלו. הרווח כאן הוא ממכירת מוצרים שאת אישית עושה בזמנך הפנוי פלוס עמלות על מכירות של הצוות שלך שגייסת מתחתייך. אין כאן שום אלמנט של יחסי עובד מעביד, אלא זיכיון.

תמונה מצורפת

#9 Lilush

Lilush

• רשומים+
  • 12178 הודעות:

פורסם 05/11/2006 - 02:39

זו לא עבודה כשכירה.
אם את מצטרפת לחברת שיווק רשתי את בעצם קונה מהם זיכיון ומוצרים והופכת למן פרילנסרית - סוכנת מכירות ברשות עצמך ויכולה באופן פוטנציאלי להקים ארגון שיווק מרושת שאת בראש שלו. הרווח כאן הוא ממכירת מוצרים שאת אישית עושה בזמנך הפנוי פלוס עמלות על מכירות של הצוות שלך שגייסת מתחתייך. אין כאן שום אלמנט של יחסי עובד מעביד, אלא זיכיון.

אז תוריד את המילה כשכירה אם היא כה מפריעה לך שם.

בעבודה שאני באה ומישהו אחר מכתיב את התנהלות העניינים - אני לא רוצה לשלם שקל. (וכן - כשאומרים לי איזה מוצרים למכור ומתמחרים אותם בשבילי - זה נקרא שלא אני בעלת העסק).

או במילים אחרות - כל עוד העסק הוא לא בבעלותי, אני לא רוצה להוציא בשלב זה בחיי אף שקל לפני שאני אישית רואה כסף מזה (והאמת? אם העסק לא בבעלותי - אני לא רוצה לשלם כלום מעבר לקבוע בחוק).

או בקיצור - עוד הרבבלוף שאנשים מפסידים בו את כספם! :גרוע:

#10 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 13/11/2006 - 11:47

זה בהחלט נשמע "כשר אבל מסריח", ממש כמו הרבלייף.

אגב הרבלייף, אני זוכר שכשהתחלתי לחפש עבודה התקשרו אליי משם - שלושה אנשים שונים :blink:
קצת הופתעתי, כי לא זכרתי ששלחתי להם בכלל קורות חיים, אבל מכיוון שלא ידעתי עדיין מה זה הרבלייף לא היה לי אכפת. באתי ליום ראיונות שלהם, ראיתי את השואו שהם עושים שם (לוק מלוקק של חברה אמריקקית שבה כולם מחייכים ועלק מקצוענים ואתה צריך בכלל להגיד תודה שמישהו מהאנשים הנפלאים האלה מוכן לראיין אותך), שמעתי את הבולשיט שהם מנסים לדחוף (אתה תהיה יזם! אנחנו מחפשים אנשים עם דרייב להצליח! אתה בטוח שיש לך מספיק דרייב? שאתה מספיק שאפתן?) והבנתי בדיוק במה מדובר. לראיון ההמשך לא טרחתי להגיע וחשבתי שבזאת תמו קשריי עם הנוכלים הללו.
אלא מאי? המשכתי לקבל מהם טלפונים אחת לשבוע לפחות. המטלפנים לא ביררו מה קורה איתי ואם החלטתי אולי בכל זאת, אלא פנו אליי חדש דנדש ("שמעת פעם על הרבלייף?"). עכשיו באמת התפלאתי. ללא ספק לא שלחתי שום קורות חיים להרבלייף מאז הראיון. למה הם ממשיכים לפנות אליי כאילו הרגע נחת הרזומה שלי על השולחן שלהם?
לקח לי קצת זמן עד שהבנתי שכשכתוב בשם החברה במודעת הדרושים "חסוי" או "פיתוח עסקי" או משהו דומה, קורות החיים שנשלחים מגיעים אליהם. במילים אחרות, הם מחביאים במכוון את שם החברה כדי לקבל קורות חיים, ואם זה לא מלמד כמה העסק שם מסריח, אני לא יודע מה כן.
למרבה השמחה אפשר לזהות אותם לפי נוסח המודעה (לא דורשים יותר מדי מבחינת נסיון או השכלה אלא רק תכונות אופי, התפקיד כולל "הדרכה", "יזמות עסקית" וכו' והמודעה מלאה בסימני קריאה) כך שכבר מזמן לא קיבלתי מהם טלפון. אולי זה קשור גם לעובדה שבפעמים האחרונות, ברגע ששמעתי את המילה "הרבלייף" ניתקתי להם את השיחה בפרצוף. בכל מקרה, זו נוכלות ואני מציע לך לנסות להכניס קצת שכל לראשה של בת דודתך.

#11 אורח - rmk@013.net.il

אורח - rmk@013.net.il
  • אורחים

פורסם 17/11/2006 - 05:38

שלום לך
סתם גלשתי באניטרנט ופגשתי במודעה שלך לגבי דאגתך הכנה לבת דודתך.
רצוני לספר לך, שאני חברה באג'ל, מאושרת עד בלי סוף, בחודשיים מרוויחה תגמולים מעל ל-3,000$ וזה באמת בחלק קטן מהיום אותו (בינתיים) אני יכולה להשקיע באג'ל. המגמה תוך חודשיים נוספים להוריד מהשעות בתחום בו אני עוסקת כיום (באופן חלקי) ולהתמקד באג'ל ביתר שאת. אג'ל תהפוך את העולם שלנו לטוב יותר, בריא יותר וחברי יותר. התמורות הן אין סופיות הן מבחינה כלכלית, והן מבחינת העבודה עצמה, העבודה, הנתינה והרעיון שההצלחה שלי הינה בעקבות של הצלחתם של אחרים מתחתי. איננו רומסים אף אחד ולהיפך. איננו מצליחים ע"ח מישהו אחר שהפסיד... ו... הסכום שציינתי בפניך עתיד להכפיל את עצמו מידי חודש והשמיים הם הגבול.

אני מעריכה אנשים שבאים להקשיב על מנת לשפוט בעצמם ולא מדברים דרך חרדות עצמיות, חששות ועיצות אחיתופל שנותנים לנו אחרים.
אני מעריכה את דאגתך לבת דודתך והמעט שתוכל לעשות עבורה הוא לבוא לבחון ולשפוט בעצמך. סמוך על שיקול הדעת שלך בלבד ואל תקבל עיצות ודיעות מאנשים שלא מכירים את הנושא - זה אבסורט - לא???
בנוגע למקצועי - לא אפרט במייל אך אשמח לשוחח איתך בטלפון - במידה ותרצה. המקצוע שלי מיוחד מאוד ומטפל בדיוק באנשים, חברות או גופים שמזיקים לציבור. יש לי כלים יותר מקצועיים לשפוט ענינים כאלו של הונאות ו-"עוקצים"מאשר האזרח הרגיל - לא, לא משטרה ולא עו"ד...
אני מאושרת שניתנה לי ההיזדמנות להיחשף לאג'ל - ובזמן.
אשמח לשוחח עימך 054-740-1010
לילה/בוקר טוב

#12 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 17/11/2006 - 11:17

אולי כדי להבהיר פעם אחת ולתמיד למה משחקי פרמידה פגומים מייסודם ונידונו לכישלון ולא משנה כמה טוב הרצון של כל המעורבים.
משחקי פרמידה מבוססים על עיקרון פשוט, בכל שלב יש כמות מסויימת של אנשים, נניח חמישה אנשים, וכל אחד מהם צריך לגייס/למכור כקבלן משנה/לחטוף כליה של עוד חמישה אנשים כדי להבטיח חוסר הפסד. כדי שהוא יתחיל להרוויח הוא חייב שהם בעצמם יגייסו עוד חמישה אנשים וחוזר חלילה.
מה הבעיה ? שהמספרים הולכים ומתנפחים וכך כמות האנשים בכל שלב, שחיוניות כדי להבטיח רווחיות, הולכת וגדלה.
אחרי 9 שלבים של משחק תצטרך לשכנע את כל אוכלוסיית גוש דן לשחק כדי לשמור על רווחיות.
אחרי 10 שלבים של משחק תצטרך לשכנע יותר אנשים מכל אוכלוסיית מדינת ישראל
ואחרי 14 שלבים של משחק לא תוכל למצוא מספיק אנשים על פני כדה"א כדי להבטיח רווחיות.

וזה רק אומדן שמרני, בדר"כ למשחקים האלו יש בסיס רחב יותר שמכפיל את עצמו בקפיצות הולכות וגדולות.

#13 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 17/11/2006 - 11:50

אולי כדי להבהיר פעם אחת ולתמיד למה משחקי פרמידה פגומים מייסודם ונידונו לכישלון ולא משנה כמה טוב הרצון של כל המעורבים.
משחקי פרמידה מבוססים על עיקרון פשוט, בכל שלב יש כמות מסויימת של אנשים, נניח חמישה אנשים, וכל אחד מהם צריך לגייס/למכור כקבלן משנה/לחטוף כליה של עוד חמישה אנשים כדי להבטיח חוסר הפסד. כדי שהוא יתחיל להרוויח הוא חייב שהם בעצמם יגייסו עוד חמישה אנשים וחוזר חלילה.
מה הבעיה ? שהמספרים הולכים ומתנפחים וכך כמות האנשים בכל שלב, שחיוניות כדי להבטיח רווחיות, הולכת וגדלה.
אחרי 9 שלבים של משחק תצטרך לשכנע את כל אוכלוסיית גוש דן לשחק כדי לשמור על רווחיות.
אחרי 10 שלבים של משחק תצטרך לשכנע יותר אנשים מכל אוכלוסיית מדינת ישראל
ואחרי 14 שלבים של משחק לא תוכל למצוא מספיק אנשים על פני כדה"א כדי להבטיח רווחיות.

וזה רק אומדן שמרני, בדר"כ למשחקים האלו יש בסיס רחב יותר שמכפיל את עצמו בקפיצות הולכות וגדולות.

כן אבל במקרה של שיווק רשתי מדובר בדרך כלל במכירת מוצרים כך שתאורתית גם אם גייסת רק 3 אנשים ואף אחד לא מגייס יותר רק מצליח למכור מוצרים אז יש לך רווח יפה. העניין הוא שאף אחד לא נכנס לעסק הזה כדי למכור מוצרים, כולם נכנסים מתוך מחשבה שהם יגיסו הרבה אנשים אחרים שיעבדו בשבילם והם כבר ימכרו והכסף יזרום. מה שקורה בפועל זה שעיקר המכירות הן פנימיות בתוך הרשת לסוכנים חדשים שגייסת רוב האנשים לא יקנו את המוצרים שמוכרים בשיווק רשתי (כי בדרך כלל הם סתם יקרים, ואין לי מושג מה מוכרים באנג'ל) ולכן יש כאן בפועל באמת משחק פרמידה, הרווח תלוי בגיוס סוכנים חדשים (שבתהליך הגיוס "קונים" מוצרים כדי שיוכלו למכור אותם).

מה שכן אתה לא חייב לגייס 5 סוכנים בכל שלב, יכול להיות שגייסת רק 3 סוכנים ומתוכם רק אחד הצליח לגייס 4 סוכנים ואתה כבר תשיג רווחים יפים (אני משער אני לא ממש מכיר את מטריצת התשלומים שלהם) לכן הפרמידות האלו לא קורסות כל כך מהר, כי זה לוקח הרבה זמן לגייס ויש הרבה כישלונות בדרך, זה נכון שיש כאלו שמצליחים להרוויח מזה קצת (ולפי מה ששמעתי בדרך מאבדים את רוב החברים שלהם) אבל הרוב מפסידים.
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#14 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 17/11/2006 - 12:02

כל זה טוב ויפה בתנאי שיש לך בקצוות אנשים שמסוגלים למכור משהו והמוצרים בעלי ערך, או לפחות שווים את המחיר.
מהכרותי עם החברות הקיימות הרבלייף וסאן-ריידר, המצב בכלל לא קרוב לכך, כל אחד מקווה לגייס בעצמו עוד "סוכנים" כדי שהוא יוכל להעביר את האחריות למכירה בפועל למישהו אחר וכך חזרנו למבנה הפרמידה הרעוע

#15 ג'ייסון בורן

ג'ייסון בורן

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 181 הודעות:

פורסם 17/11/2006 - 14:51

חרטא כל האג'ל הזה. לפני חצי שנה בערך קיבלתי את הפיצ' לעסק הזה מאחד הבחורים היותר רציניים בארץ בכל הקשור לאג'ל (נראה לי). הוא דיבר כמעט שעה, ניסה לנפח לי את המוח במספרים, ולהסביר לי שלא מדובר במשחק פירמידה אלא בשיווק רשתי.. שיווק רשתי בתחת שלי. יותר פירמידה מזה לא יכול להיות.
אני מאמין שבכל הקשור למשחקי הפירמידה האלה זה מתאים רק למי שרואה רק כסף בעיניים, ולא איכפת לו למכור חרא לפי משקל לאמא שלו. אם אתה בהלך רוח הנ"ל אז יש לך סיכוי להרוויח כסף.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים